PZLA Mistrzostwa Polski U20 – Lublin 2021 [FOTO]

W dniach 2-4 lipca zawodnicy LKS Stal Mielec wystartowali w 75. PZLA Mistrzostwach Polski U20. Po ponad 55 latach mistrzostwa Polski juniorów powróciły do Lublina. Do waliki o medale przystąpiło ponad 700 zawodników urodzonych w latach 2002-2003.

Na najwyższym stopniu podium stanął chodziarz Kamil Piecuch pokonując dystans 10 000 metrów w czasie 47:02.06. Na czwartym, tak bardzo nielubianym przez sportowców miejscu uplasował się drugi z mielczan Huber Wójcik z wynikiem  51:55.68.

Niespodziewanie w rzucie młotem Dawid Piłat został pokonany przez zawodnika z Warszawy Tomasza Ratajczyka. Lider tabel i rekordzista kraju w kategorii U20 w swojej najdalszej próbie posłał młot na odległość 74.31 metrów co wystarczyło jedynie na „srebro”. Zwycięzca konkursu uzyskał odległość 75.28  metrów.

W finale trójskoku wystąpiła Julia Stobierska. Uzyskana odległość 11.14 metrów wystarczyła na zajęcie 11 miejsca.

Kacper Jaworski pobiegł na dystansach 800 i 1500 metrów, zajmując odpowiednio 16 (1:59.30) i 20 miejsce (4:07.41).