Slider
Image default
Informacje

Rada Gminy w Padwi Narodowej uchwaliła przyjazne stawki podatkowe na rok 2018!

W dniu 10 listopada 2017 r. radni Rady Gminy w Padwi Narodowej obradowali na sesji, której głównymi punktami porządku obrad były podatki w Gminie Padew Narodowa w przyszłym roku.

Wójt Gminy p. Robert Pluta i Przewodniczący Rady Gminy p. Janusz Bik wraz z Wiceprzewodniczącym Rady p. Janem Uzarem zaproponowali utrzymanie niskich stawek z obecnego roku oraz zwolnienie z podatku od metra kwadratowego dla każdego budynku mieszkalnego do 250 m2 powierzchni użytkowej na terenie gminy.

Radni jednogłośnie przyjęli projektowane uchwały podatkowe. Przyjęto również stawki za metr sześcienny wody i ścieków – mieszkaniec Gminy Padew Narodowa zapłaci 6,70 zł brutto za m3 wody i ścieków.

Na wniosek Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy, gmina dopłaca ponad 2 zł do każdego metra sześciennego ścieków zużytego przez mieszkańca.

Koncepcja niskich podatków dla mieszkańców – jak uzasadniali projekt przyjętej uchwały wójt gminy p. Robert Pluta i przewodniczący Rady Gminy p. Janusz Bik – powoduje wzrost liczby mieszkańców, zwłaszcza z zewnątrz, a co za tym idzie wzrost udziałów w podatku PIT, rozwój lokalnych firm, większą liczbę dzieci w szkole – minimalne dofinansowanie do subwencji ministerialnych, rozwój i inwestycje, które tylko w 2017 sięgnęły kwoty około 30 mln złotych w ramach środków zewnętrznych.

Zostało również spłacone od roku 2013 do chwili obecnej ponad 50% kredytów zaciągniętych w latach poprzednich ( kwota ok. 3 mln 400 tys. złotych).

Rada Gminy jednogłośnie przychyliła się do takiego modelu rozwoju Gminy Padew Narodowa.

UG Padew Narodowa

 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja