W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Rada Gminy w Padwi Narodowej uchwaliła przyjazne stawki podatkowe na rok 2018!

W dniu 10 listopada 2017 r. radni Rady Gminy w Padwi Narodowej obradowali na sesji, której głównymi punktami porządku obrad były podatki w Gminie Padew Narodowa w przyszłym roku.

Wójt Gminy p. Robert Pluta i Przewodniczący Rady Gminy p. Janusz Bik wraz z Wiceprzewodniczącym Rady p. Janem Uzarem zaproponowali utrzymanie niskich stawek z obecnego roku oraz zwolnienie z podatku od metra kwadratowego dla każdego budynku mieszkalnego do 250 m2 powierzchni użytkowej na terenie gminy.

Radni jednogłośnie przyjęli projektowane uchwały podatkowe. Przyjęto również stawki za metr sześcienny wody i ścieków – mieszkaniec Gminy Padew Narodowa zapłaci 6,70 zł brutto za m3 wody i ścieków.

Na wniosek Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy, gmina dopłaca ponad 2 zł do każdego metra sześciennego ścieków zużytego przez mieszkańca.

Koncepcja niskich podatków dla mieszkańców – jak uzasadniali projekt przyjętej uchwały wójt gminy p. Robert Pluta i przewodniczący Rady Gminy p. Janusz Bik – powoduje wzrost liczby mieszkańców, zwłaszcza z zewnątrz, a co za tym idzie wzrost udziałów w podatku PIT, rozwój lokalnych firm, większą liczbę dzieci w szkole – minimalne dofinansowanie do subwencji ministerialnych, rozwój i inwestycje, które tylko w 2017 sięgnęły kwoty około 30 mln złotych w ramach środków zewnętrznych.

Zostało również spłacone od roku 2013 do chwili obecnej ponad 50% kredytów zaciągniętych w latach poprzednich ( kwota ok. 3 mln 400 tys. złotych).

Rada Gminy jednogłośnie przychyliła się do takiego modelu rozwoju Gminy Padew Narodowa.

UG Padew Narodowa

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa