W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Redukcja niskiej emisji w Gminie Mielec

W związku z ogłoszonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, naborami wniosków do poddziałań związanych z wymianą pieców i kotłów na paliwa stałe Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec ogłasza nabór chętnych mieszkańców do projektu „POZBĄDŹ SIĘ SMOGU – w gminie Mielec”.

W ramach realizacji programu zaplanowano dofinansowanie wymiany przestarzałych kotłów na nowe ekologiczne zasilane paliwem gazowym, biomasą lub ekogroszkiem.


Projekt skierowany jest do osób fizycznych, właścicieli budynków mieszkalnych zameldowanych na terenie Gminy Mielec. Zgodnie z założeniami naboru mieszkańcy będą mogli uzyskać dotację w wysokości sięgającej nawet 85% do wymiany kondensacyjnych, gazowych kotłów c.o. oraz automatycznych kotłów c.o. opalanych biomasą lub ekogroszkiem.
Nabór odbywać się będzie na podstawie złożonych dokumentów, które zostaną przygotowane na potrzeby procesu rekrutacyjnego i dostępne będą na stronie www.gmina.mielec.pl w zakładce „WYMIANA KOTŁÓW C.O.”
Deklaracje przyjmowane będą w dniach roboczych od 30 sierpnia do 10 września 2018 r. w godzinach od 8:00 – 14:00 w sali obsługi Urzędu Gminy Mielec, ul. Głowackiego 5.
W związku z ograniczoną pulą środków przeznaczonych na dofinansowanie w przypadku dużej liczby zgłoszeń chętnych na wymianę kotłów, zostanie wprowadzone kryterium dochodowe w danym gospodarstwie domowym na osobę.
Projekt realizowany z ogłoszonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, naborami wniosków do poddziałań 3.3.1 Realizacja planów niskoemisyjnych i 3.3.2 Redukcja emisji RPO WP 2014-2020 związanymi z wymianą pieców, kotłów na paliwa stałe na: gazowe kotły c.o. – kondensacyjne, oraz automatyczne kotły c.o. – opalane biomasą i na ekogroszek.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa