W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Remont ulicy Kilińskiego

Z dniem  6 lipca 2020 r. (poniedziałek) Powiatowy Zarząd dróg rozpoczyna remont  ul. Kilińskiego. Będzie się on wiązał ze znacznymi zmianami w organizacji ruchu na przyległych do ul. Kilińskiego ulicach.

W I etapie  w dniach 6-27 lipca całkowicie  dla ruchu zamknięty zostanie odcinek od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica.

Spowoduje to  zmianę organizacji ruchu jak i dojazd do ulic: Jana Sobieskiego, Kwiatowej, Szalay Groele. Dla tych ulic dojazd  będzie umożliwiony jedynie od strony ul. Legionów. Ul. Szalay Groele na czas remontu będzie ulicą dwukierunkową, ulica Kwiatowa pozostaje ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Legionów, natomiast ul. Jana Sobieskiego zostanie ulicą jednokierunkową. Wjazd na ul. Sobieskiego będzie następował poprzez ul. Kwiatową.

Zmieni się także organizacja ruchu na ul. Stefana Batorego. Dojazd do tej ulicy będzie możliwi jedynie od strony ul. Sandomierskiej. Sama ul. Batorego pozostanie drogą jednokierunkową, ale ze zmienionym kierunkiem jazdy na odcinku od ulicy Sandomierskiej do ulicy Szewskiej. Odcinek od ul. Szewskiej do ul. Kilińskiego będzie odcinkiem ślepym dwukierunkowym umożliwiającym dojazd do posesji.

Ulica Szeroka również zostanie jednokierunkowa, z odwróconym kierunkiem ruchu od ulicy Szewskiej do ulicy Sandomierskiej.

Kolejne etapy obejmować będą zamknięcie Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica i kolejne odcinki ul. Kilińskiego w kierunku Złotnik

W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w komunikacji miejskiej. Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu informuje pasażerów, że od 6 lipca 2020 r. (poniedziałek), w związku z rozpoczęciem remontu, nastąpi zamknięcie odcinka ul. Kilińskiego od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica.

– Wszystkie linie kursujące na trasie Kilińskiego – Rynek – Mickiewicza: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24 oraz 48  będą kursowały objazdem przez ul. Staszica z pominięciem przystanków Rynek 01 oraz Rynek 02. Autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych przy ul. Staszica.

– Na trasie autobusów z ul. Mickiewicza w stronę ul. Staszica będzie dodatkowo funkcjonował przystanek Obrońców Pokoju 01.

Od 27 lipca 2020 r. planowane jest zamknięcie następnego odcinka ul. Kilińskiego. O zmianach w kursowaniu poszczególnych linii MKS będzie informował w kolejnych komunikatach.

Przypominamy także że wzorem lat ubiegłych w okresie wakacyjnym na weekendach zamykany będzie Rynek

Począwszy od 4 lipca 2020  do 30 sierpnia 2020   w godzinach od 16:00 w sobotę do 22: 00 w niedzielę w celach rekreacyjnych całkowicie zostanie wyłączony ruch okrężny na ul. Rynek.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości