W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Renowacja Pomnika Wolności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dofinansowanie na renowację Pomnika Jana Kilińskiego- Pomnika Wolności w Mielcu, zlokalizowanego u zbiegu ulic: A. Mickiewicza, Jadernych i Wolności.

Gmina Miejska Mielec w połowie listopada 2022 r. złożyła wniosek o dofinansowanie zadania, polegającego na renowacji miejsca pamięci i trwałego upamiętnienia. Zadanie jest finansowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Dzięki wsparciu ze środków zewnętrznych miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 16383,60 złotych. Pozostałe finansowanie pochodzi ze środków własnych i wynosi 4095,90 złotych. Planowany całkowity koszt zadania wynosi 20479,50 złotych.

Projekt zakłada renowację Pomnika Wolności i obejmuje wykonanie takich prac jak: oczyszczenie zabrudzonego pomnika preparatem grzybo i glonobójczym, uzupełnienie ubytków masą szpachlową, likwidację rys i spękań, przetarcie i przygotowanie powierzchni pomnika do malowania w sposób zapewniający jednorodną strukturę pomnika oraz malowanie powierzchni postumentu i wieży pomnika.

Celem renowacji pomnika jest wpłynięcie na jego odbiór społeczny i podkreślenie rangi, a także wzrost świadomości historycznej mieszkańców, w tym w szczególności dzieci i młodzieży.

Pomnik Wolności stanowi miejsce nierozerwalnie związane ze świętowaniem uroczystości państwowych, m. in. obchodów 3 maja, czy 11 listopada.  Miejsce to jest szczególnie bliskie wszystkim lokalnym patriotom, dlatego odpowiedni stan techniczny pomnika jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa