W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Rocznica napaści sowietów na Polskę upamiętniona przez policjantów

W czwartek przed tablicą znajdującą się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Grzegorz Bajda wraz z Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Mielcu Jerzym Skrzypczakiem, złożyli wiązankę upamiętniając 82. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.

Tablica pamiątkowa znajdująca się na przedniej części budynku komendy Policji w Mielcu, została odsłonięta podczas uroczystości dokładnie rok temu. Tablica upamiętnia 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem mieleckim, a zamordowanych przez Sowietów w latach 1939-1940 w Kalininie i innych miejscach na Wschodzie.

Jednym z pomysłodawców i inicjatorów powstania tablicy był dr Jerzy Skrzypczak, Dyrektor Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu. To właśnie Dyrektor wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Grzegorzem Bajdą złożyli dziś wiązankę i zapalili znicze upamiętniając mieleckich funkcjonariuszy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa