W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia

Rocznica Powstania Warszawskiego [FOTO]

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Zastępcą Prezydenta Adrianą Miłoś, uczcili pamięć warszawskich powstańców podczas obchodów 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Mielcu.

O godzinie 17.00 tradycyjnie w naszym mieście, tak jak i w całej Polsce, rozbrzmiały syreny alarmowe symbolizujące godzinę „W”. Powstanie Warszawskie uważane jest za największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie. Rozpoczęło je zbrojne wystąpienie Armii Krajowej przeciwko okupantowi w dniu 1 sierpnia 1944 roku. Nierówna walka trwała 63 dni.

Bohaterom tych wydarzeń, jak co roku, hołd oddali mieszkańcy powiatu mieleckiego. Uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy, a następnie po przedstawieniu rysu historycznego dotyczącego wydarzeń sprzed 75 lat, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Wśród tych, którzy uczcili pamięć poległych i zamordowanych znaleźli się przedstawiciele władz różnego szczebla, m.in. reprezentujący władze samorządowe Powiatu Mieleckiego Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki. Tradycyjnie na uroczystości pojawili się także kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, jednostek organizacyjnych powiatu i miejskich instytucji, członkowie związków, stowarzyszeń i reprezentacji środowisk patriotycznych oraz mieszkańcy powiatu.

Współorganizatorami uroczystości były lokalne organizacje patriotyczne. Obchodom 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszyła akcja zorganizowana przez grupę Patriotyczny Mielec. W jej ramach zapalono znicze na grobach powstańców pochowanych na terenie mieleckiego Cmentarza Parafialnego.

Edward Tabor


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa