W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Materiały video

Roman Dmowski zasłużył na pamięć i swoje miejsce w Mielcu! [FOTO, VIDEO]

W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości mielecka młodzież z organizacji Narodowy Mielec i Patriotyczny Mielec postanowiły uczcić ten niezwykły rok inicjatywą nadania imienia Romana Dmowskiego rondu przy zbiegu ulicy Sienkiewicza, Padykuły i Traugutta.

Głównym pomysłodawcą tego planu był Remigiusz Tomecki z organizacji Narodowy Mielec. Po złożeniu wniosku, sprawę z ramienia rady miejskiej pilotował niestrudzony w swojej działalności radnego Jakub Blicharczyk.

Panowie zmobilizowali również stowarzyszenie Patriotyczny Mielec, które w czynny sposób przyczyniło się do zorganizowania tego przedsięwzięcia.

Mimo iż postać jednego z ojców odzyskania niepodległości jest nieco marginalizowana, Roman Dmowski swoją postawą podczas konferencji w Wersalu i niezłomną postawą oraz znajomością meandrów wielkiej polityki przyczynił się walnie do ustalenia naszych granic. W czerwcu 2018 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Mielcu obecni jednogłośnie poparli wniosek środowiska narodowego.

W związku z kampanią wyborczą nadanie imienia odbyło się bardzo kameralnie i tak miało wyglądać.

W imieniu organizatorów podziękowania należą się całej Radzie Miejskiej, p.o. prezydenta Fryderykowi Kapinosowi oraz przybyłym na skromną uroczystość przedstawicielom Klubu Historycznego ,,Prawda i Pamięć’’ Romualdowi Rzeszutkowi, Jakubowi Cenie oraz w szczególności Jakubowi Blicharczykowi.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa