W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

W związku ze sprzyjającą pogodą, na drogach Mielca i powiatu mieleckiego można zauważyć wzmożony ruch jednośladów. Niestety, policjanci odnotowują także zdarzenia drogowe z ich udziałem.

Tylko wczoraj, na terenie miasta doszło do 2 zdarzeń z udziałem rowerzystów. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i bezpieczną jazdę. Wzajemny szacunek na drodze z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku, a przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia, nawet przy niewielkich prędkościach.

Wczoraj po godz. 18, doszło do potrącenia rowerzystki na ul. Kwiatkowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fiatem punto nie ustapił pierwszeństwa kobiecie przejeżdzającej rowerem przez przejazd dla rowerów. Ranna 58-latka została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Tego samego dnia, w tym samym czasie, doszło do kolejnego potrącenia rowerzysty. Z ustaleń policjantów wynika, że na ul. Rzecznej 16-letni rowerzysta nie zachował należytej ostrożności i wjechał  wprost przed samochód alfa romeo. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Miłośnikom jednośladów przypominamy, że istnieje bezwzględny zakaz przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, wzdłuż których nie jest wyznaczony przejazd dla rowerów! Za każdym razem rowerzysta zbliżający się do przejścia, powinien zejść z roweru i go bezpiecznie przeprowadzić, dając tym samym kierowcy szanse na właściwą reakcję. Również poruszając się po przejeździe dla rowerów, kierujący jednośladem powinni dokładnie się rozejrzeć i upewnić, że przejazd będzie bezpieczny. Natomiast kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdów dla rowerów, powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy nie ma na nich pieszych lub rowerzystów.

Wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze, każdej grupy uczestników ruchu drogowego, z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu liczby zdarzeń.

Fot.: Uwaga Policja Mielec (Okolice)

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa