W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Rozbudowa sieci światłowodowej w Padwi Narodowej oraz propozycja przyłączenia w sołectwach gminy

W dniu 23 lutego br., na zaproszenie Wójta Gminy Padew Narodowa Roberta Pluty odbyło się  spotkanie z udziałem Przewodniczącego Rady Gminy Pana Janusza Bika z Prezesem firmy WDM Panem Dawidem Jarosławskim oraz pracownikiem firmy Panią Anną Walas.

Jednym z głównych punktów spotkania był temat wykonania przyłączy sieci światłowodowych do poszczególnych gospodarstw domowych na wybudowanej sieci światłowodowej w miejscowościach: Rożniaty, Kębłów, Zaduszniki, Przykop, Domacyny, Wojków, Zarównie i Zachwiejów.

Jak wyjaśnił Prezes firmy WDM budowa sieci światłowodowej wiąże się z uzyskaniem szeregu
uzgodnień i pozwoleń co w czasie panującej pandemii COVID-19 jest w znacznym stopniu
utrudnione.   Ostatnim   etapem   realizacji   inwestycji   przed   rozpoczęciem   wykonywania przyłączy do poszczególnych gospodarstw w miejscowościach Rożniaty, Kębłów, Zaduszniki, Przykop, Domacyny, Wojków, Zarównie i Zachwiejów jest zakończenie postępowania administracyjnego przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Trzeci kwartał bieżącego roku jak
informuje Prezes firmy to zakładany czas kiedy na terenach „nadwiślańskich” i „podleśnych” powinny zostać przyłączone poszczególne gospodarstwa domowe. 
Poruszony przez pana Wójta Roberta Plutę kolejny temat to budowa brakującej sieci światłowodowej na terenie Gminy Padew Narodowa, m.in. w miejscowości Padew Narodowa –  Bór oraz na nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym Padew Narodowa Polska Wieś III.
W czasie spotkania ustalono wstępnie przebieg budowy sieci światłowodowej mogącej zasilić część w/w sołectwa. Gmina otrzymała również zapewnienie od Prezesa firmy, że w najbliższym czasie zostaną zlecone prace związane z opracowaniem i uzgodnieniem dokumentacji projektowej celem budowy sieci światłowodowej w miejscowości Padew Narodowa – Bór.

Pan Robert Pluta zapewnił o wszelkiej pomocy ze strony Gminy, celem realizacji tej inwestycji.

W dobie panującej pandemii COVID-19 wszyscy doświadczamy jak ważny jest dostęp do internetu. Robienie zakupów, zdalne nauczanie, zdalna praca, czy również zdalne transmisje Mszy Świętych w znacznym stopniu ułatwiają funkcjonowanie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Podejmowane są wszelkie działania aby uzbroić wszystkie sołectwa naszej Gminy Padew Narodowa w dostęp do infrastruktury światłowodowej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa