W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Materiały video

Rozmowa z Darkiem Daszewskim pilotem Black Hawk’a PZL Mielec [VIDEO]

Podczas uroczystości przekazania dwóch śmigłowców policji w Warszawie dziennikarze pytali pilota Dariusza Daszewskiego o szczegóły związane z eksploatacją, zadaniami oraz szczegółami technicznymi mieleckich Black Hawk’ów.

Dariusz Daszewski – pilot doświadczalny śmigłowca S-70i™ BLACK HAWK w PZL Mielec Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, na kierunku Pilotaż Śmigłowców (jako Vice Primus) oraz Politechnikę Łódzką na Wydziale Elektrotechniki i Elektroniki.

Były pilot wojskowy posiada ponad 2300 godzin nalotu na śmigłowcach Mi-2, Mi-8, EC-120, R-44, Schweizer 300 i 333, Bell 206. Wcześniej służył w Lotniczej Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał uprawnienia Pilota doświadczalnego I klasy, następnie pracował jako instruktor szkolenia teoretycznego i praktycznego na śmigłowcach.

W 2012 roku odbył specjalistyczne szkolenie w USA, po którym uzyskał uprawnienia do testowania śmigłowców S-70i Black Hawk produkowanych w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

 

YouTube player

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Gotowi?? RUSZAMY! Pokaz kaskaderski!! [FOTO, VIDEO] 

Wiadomości Mielec

Mateusz Kochalski bramkarzem sezonu 2023/2024 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa