W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Ruszyła budowa drugiego mostu [FOTO, VIDEO, DRON]

Na ten moment kierowcy czekali od kilkudziesięciu lat. Oficjalnie ruszyły prace przy budowie drugiego mostu na Wisłoce w Mielcu. Wczoraj dokonano symbolicznego „wbicia łopaty”.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej rozpoczynać się będzie w Mielcu na wysokości ul. Kosmonautów, następnie prowadzić będzie przez Złotniki, przez nowy most do Rzędzianowic. Tu rozpocznie się kolejna inwestycja, która jest w trakcie planowania czyli przedłużenie drogi 984 przez Trzcianę do Piątkowca. W ten sposób powstanie nowa, północna obwodnica Mielca, która z obwodnicą południową stworzy pierścień drogowy wokół miasta i całkowicie wyprowadzi ruch ciężkich samochodów.

Wśród osób, które wzięły udział w uroczystym rozpoczęciu budowy mostu znaleźli się m.in.: marszałek województwa Władysław Ortyl, starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła, pełniący obowiązki prezydenta Fryderyk Kapinos, wójt gminy Mielec Józef Piątek, mielecka posłanka Krystyna Skowrońska, a także inni samorządowcy, parlamentarzyści i radni sejmiku województwa. Nie zabrakło też licznej grupy przedstawicieli mediów.

Wartość rozpoczętej inwestycji – mostu wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej, to prawie 40 milionów złotych. Roboty potrwają najprawdopodobniej do końca przyszłego roku.

Blisko 3-kilometrowa, jednojezdniowa droga (klasy G) zostanie wyposażona w 3,5-metrowe pasy ruchu i szerokie pobocza. W ramach zadania powstaną m. in. trzy ronda (jedno w Rzędzianowicach i dwa w Chorzelowie), skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w Złotnikach, chodniki i oświetlenie w obrębie skrzyżowań. Głównym elementem nowej trasy, stanowiącej część północnej obwodnicy Mielca, będzie most przez rzekę Wisłoka o długości blisko 550 metrów. Obiekt będzie posiadał najwyższą klasę nośności, umożliwiającą poruszanie się pojazdom do 50 ton. Zostanie wyposażony w 7-metrową jezdnię, szeroki chodnik, bariery ochronne i balustrady.

Budowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do Chorzelowa to jedno z 28 zadań realizowanych przez samorząd województwa w tej perspektywie unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
Do wspomnianej inwestycji planowane są kolejne, komplementarne m.in. wiadukt nad torami i ulicą Sienkiewicza, który ma być wspólnie realizowany przez miasto i powiat mielecki.

Budowa drugiego mostu w Mielcu to dla kierowców doskonała wiadomość, bo od wielu lat jedyna przeprawa przy ul. Legionów jest maksymalnie zakorkowana w godzinach szczytu. Jest to spowodowane coraz większą liczbą samochodów jadących od Tarnowa w kierunku Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale także do szkół i innych instytucji. Najbliższe Mielca przeprawy przez Wisłokę są w Przecławiu oraz w Gawłuszowicach, a także w Borowej w ciągu drogi wojewódzkiej 764 (oddanej do użytku dopiero 4 lata temu). Są jednak zbyt daleko, aby mogły być alternatywą dla kierowców.

 

created by dji cameracreated by dji cameracreated by dji camera
YouTube player

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa