W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – filc z arkusza jako element dekoracyjny wielkanocnych wianków…

Na ostatnich czwartkowych warsztatach dla dorosłych z cyklu „Inspiracje” organizowanych w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu, przy ul. Kusocińskiego 13 a panie uczestniczki wykonywały piękne wielkanocne wianki przy użyciu filcu w arkuszach.

Filc to rewelacyjny materiał, z którego można wykonać wiele ciekawych projektów w różnych technikach. Jego wielką zaletą jest to że występuje w różnych  postaciach, dzięki czemu można dopasować go do potrzeb danego projektu. Idealnie sprawdza się podczas kreatywnej pracy.

Na warsztatach panie wykonały wianki wielkanocne, gdzie głównym motywem dekoracji był właśnie filc w  arkuszach a bazą  – podstawą wianek styropianowy. Powstałymi z filcu wielobarwnymi kwiatkami czy uszytymi figurkami ptaszków , kogucików i kurczaków panie udekorowały wianki według swojego projektu.

Przydały się tutaj także umiejętności krawieckie ponieważ niektóre elementy wymagały szycia . Dla uczestniczek nie był to problem. Piękne,  w wiosennych kolorach wianki na pewno udekorują niejeden świąteczny stół.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości