Na ostatnich czwartkowych warsztatach dla dorosłych z cyklu „Inspiracje” organizowanych w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu, przy ul. Kusocińskiego 13 a panie uczestniczki wykonywały piękne wielkanocne wianki przy użyciu filcu w arkuszach.

Filc to rewelacyjny materiał, z którego można wykonać wiele ciekawych projektów w różnych technikach. Jego wielką zaletą jest to że występuje w różnych  postaciach, dzięki czemu można dopasować go do potrzeb danego projektu. Idealnie sprawdza się podczas kreatywnej pracy.

Na warsztatach panie wykonały wianki wielkanocne, gdzie głównym motywem dekoracji był właśnie filc w  arkuszach a bazą  – podstawą wianek styropianowy. Powstałymi z filcu wielobarwnymi kwiatkami czy uszytymi figurkami ptaszków , kogucików i kurczaków panie udekorowały wianki według swojego projektu.

Przydały się tutaj także umiejętności krawieckie ponieważ niektóre elementy wymagały szycia . Dla uczestniczek nie był to problem. Piękne,  w wiosennych kolorach wianki na pewno udekorują niejeden świąteczny stół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider