W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Minęło pierwsze 20 lat istnienia V LO w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Uroczystość z okazji 20-lecia V Liceum Ogólnokształcącego. odbyła się w piątek, 17 marca o godzinie 16:00.

W budynku szkoły przy ul. Tańskiego 3 w celu uczczenia tej okrągłej rocznicy zebrali się byli i obecni nauczyciele, dyrektorzy V LO oraz szkół zaprzyjaźnionych, absolwenci i uczniowie oraz oficjele.

20 lat – dużo, a jednocześnie tak niewiele. W ciągu tego czasu piąte liceum dojrzewało dosłownie i w przenośni. Dla podtrzymania tradycji, decyzją Rady Miasta Mielca, przyjęła imię poprzedniczki – Szkoły Podstawowej nr. 8 im. st. sierżanta pilota Stanisława Działowskiego, na której bazie powstała szkoła średnia. Z tej okazji przygotowano uroczystą akademię. Zobaczyć można było fragmenty oficjalne, śpiew, taniec oraz ogrom pozytywnych wspomnień. Całość wydarzenia przeplatana była archiwalnymi filmami, które przez lata były przygotowywane i archiwizowane przez uczniów i nauczycieli V LO.

Podczas obchodów podkreślano kilkukrotnie że nie tak długa historia placówki nie oznacza braku osiągnięć – władze szkoły bez wątpienia mają się czym chwalić. Potwierdzają to liczne sukcesy dydaktyczne – m.in miejsca zajęte przez uczniów w konkursach międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich. Przez 20 lat istnienia liceum, jego uczniowie odnosili również liczne triumfy na płaszczyźnie sportowej, zajmowali znaczące miejsca w konkursach plastycznych, uczestniczyli w wielu szkolnych projektach językowych oraz działaniach profilaktycznych.

Samorząd Uczniowski działa równie prężnie organizując co roku wydarzenia takie jak dni otwarte szkoły, obchody dnia języków obcych, uroczyste apele, dni sportu czy choćby przedstawienia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Przedstawiciele szkoły uczestniczą również co roku w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Niepodległości. Młodzież włącza się również w liczne akcje charytatywne.

V LO to niewątpliwie ciekawa szkoła kształcąca nietuzinkowych ludzi. Z okazji jubileuszu życzymy dyrekcji i wszystkim pracownikom V LO, kolejnych, równie owocnych dekad z których uczniowie opuszczający mury tej szkoły, patrząc wstecz, będą zawsze dumni. 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=4uZtbX3CKbc&w=925&h=520]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa