W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SDK – maluchy z „Aniołkowa” eksperymentują i przywołują wiosnę… [FOTO]

Na środowych zajęciach w Aniołkowie dzieciaki poznały właściwości mieszania ze sobą różnych substancji. Jak reagują miedzy sodą woda, olej, soda, ocet i barwniki spożywcze?

Prosty eksperyment sprawił, że wszystkie te odpowiedzi mogły znaleźć w pięknej oprawie wizualnej tworząc samodzielnie lampę lawę. Niezwykłe kolory i ruch barwnych kropli zachwycał. W pierwszej wersji do słoików wypełnionych olejem spożywczym dzieci wlały wymieszane z wodą barwniki, następnie wrzuciły musujące pastylki wapna, które z kolei wprawiły w ruch kolorowe bąble.


Drugi sposób wykonania lampy lawy to zasypanie dna butelki sodą, następnie dopełnienie olejem spożywczym i wkraplanie przy pomocy strzykawki barwnika wymieszanego z octem. Kolorowa kropla opadająca na dno, po zetknięciu z sodą zostanie wyrzucona do góry. Dolewanie barwników i obserwacja ruchu okazała się niezwykle pasjonująca. Dla dodatkowego efektu wszystko zostało podświetlone latarkami.
Tematy zajęć zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niekiedy pod wpływem spontanicznych pomysłów dzieci.

Tak było i tym razem. W piątek, grupa idąc za decyzją dziewczynek wykonała urocze króliczki ze skarpetek. Te miłe maskotki nie tylko cieszą oko i przywołują myśli o wiośnie, na którą już wszyscy czekamy, ale także mogą służyć jako pochłaniacze wilgoci, gdyż zostały wypełnione ryżem.
Jak widać zajęcia bardzo ciekawe… uczą myślenia i współdziałania w grupie rówieśników, otwierają na świat a poprzez sprytne połączenie nauki z zabawą uczą. Zapraszamy serdecznie na nasze zajęcia.

Są bezpłatne, odbywają się w Filii SDK MSM w Mielcu, na ulicy Bajana 20 a, która mieści się na Osiedlu Lotników, w środy i piątki o godzinie 16. 30 – 17.15.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa