W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – poświąteczne zajęcia w „Aniołkowie”…[FOTO]

Ten tydzień w filii nr I Spółdzielczego domu Kultury, mieszczącej się na Osiedlu Lotników , przy ulicy Bajana 2, w Sali zabaw „Aniołkowo ” upłynął na naukowych eksperymentach z kolorami.

W środę dzieci stworzyły plastelinowy wulkan w misce, który eksplodował feerią barw. Jak? Do mieszkanki wody, sody, płynu do naczyń oraz barwnika umieszczonej we wnętrzu wulkanu dodano ocet. Prosta reakcja chemiczna spowodowała, że już po chwili różnokolorowa piana wydostała się z wnętrza krateru dając imponujący pokaz.


W piątek natomiast kontynuację nauko-zabawy stanowiły trzy eksperymenty. Kolorowa piramida uzyskana dzięki czterem barwnym roztworom o różnej gęstości. Kropelki kolorowego deszczu przedzierające się przez chmurę z pianki do golenia. Barwniki w mleku rozpraszające się przy kontakcie z patyczkiem do uszu zanurzonym w płynie do naczyń.

Oprócz frajdy jaką dała dzieciom zabawa z kolorami, poznały one kilka zależności między różnymi substancjami oraz ich właściwości. Trenowały małą motorykę, rozwijały wyobraźnie oraz zacieśniały więzi z rodzicami, którzy pomagali podczas zajęć.
Przypominamy iż zajęcia w „Aniołkowie” odbywają się środy i piątki w godzinach 16. 30 – 17. 15. Cały czas można do nich dołączyć. Są bezpłatne. Bliższych informacji o zajęciach uzyskać można pod nr tel. 17 58 52 102, od poniedziałku do piątku w godzinach 12. 00 – 15. 00. lub w dni i godziny zajęć. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa