W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

30 maja br. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Mieleckiego. Najważniejszym jej punktem była dyskusja na temat przyszłej współpracy mieleckiego szpitala z American Heart of Poland (PAKS). 

Radni podjęli między innymi uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla społeczności lokalnej Ukrainy, podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych i rodzinnych domów dziecka, powierzenia Gminie Miejskiej Mielec zadań w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej, udzielenia dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Mieleckiego w 2022 roku.

Podjęte również kilka uchwał w sprawie pomocy finansowej dla jednostek samorządu oraz przedstawiono sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Mieleckiego z organizacjami pozarządowymi.

Najdłużej omawianym punktem była przyszła współpraca mieleckiego szpitala z American Heart of Poland (PAKS). Podjęcie uchwały dotyczyło wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy przez Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
z American Heart of Poland. Na sali obrad obecny był prezes American Heart of Poland Adam Szlachta, który odpowiadał na pytania i wątpliwości zadawane przez radnych. Po długiej dyskusji ostatecznie radni zdecydowali, nie wyrazić zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.  

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa