W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

Krótka nadzwyczajna LIX Sesja Rady Powiatu Mieleckiego nieoczekiwanie przybrała formę gorącej dyskusji.


Powodem gorących momentami wystąpień radnych opozycyjnych stała się propozycja wycofania stanowiska Mieleckiego w sprawie przeciwdziałania i zapobiegania demoralizacji dzieci i młodzieży z 21 czerwca 2021 roku.
Poprzedzający ją „punkt wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu do realizacji projektu pd nazwą „Aktywizacja zawodowa osób młodych bezrobotnych w wieku 18-29 lat, wsparcie rozwoju przedsiębiorczości”, w formule partnerskiej” przeszedł w bardzo krótkim czasie, nie budząc żadnych emocji.


Dopiero kolejny punkt – wycofanie się ze stanowiska obudził dawne emocje, niemal tak samo silne jak te z 2019 roku, kiedy to radni przyjmowali swoje stanowisko w sprawie – zwalanej później jako – „strefy wolnej od LGBT.


Zostało ono potem zmodyfikowane 21 czerwca 202, by teraz poddać je głosowaniu w celu całkowitego wycofania. Jak tłumaczył podczas gorącej momentami dyskusji Grzegorz Durak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu, pozostawienie stanowiska w dalszym ciągu jako obowiązującego, mogłoby narazić składane wnioski o dofinansowanie środkami unijnymi na odrzucenie lub w przypadku poświadczenia nieprawdy (o braku takiego stanowiska) na odpowiedzialność karną urzędników.

Coraz bardziej emocjonalne wystąpienia radnych przewał wniosek formalny Wiceprzewodniczącego Rady – Grzegorza Tychanowicza o zamkniecie dyskusji. Wywołało to protesty radnych i podejmowanie przez nich prób obejścia procedury i kontynuowanie dyskusji, ale już w kolejnym punkcie. Skutecznie powstrzymywał je – jako nieregulaminowe, Przewodniczący Rady – Marek Paprocki, pytając kolejno zgłaszających się do dyskusji radnych, czy chcą się wypowiedzieć na temat dotyczący kolejnego już punktu posiedzenia? Niektórzy z radnych nie odpowiadali, niektórzy rezygnowali z zabrania głosu.

W efekcie tego radni Klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie go z funkcji Przewodniczącego Rady. Przedmiotowy wniosek ma być procedowany na kolejnej sesji. Radni PiS złożyli wstępną deklarację wystąpienia z wnioskiem o kolejną sesję nadzwyczajną. Może ona być zwołana najwcześniej za kolejne 7 dni.


Na zakończenie radni przyjęli projekt uchwały w sprawie zwrotu kosztów podróży służbowych radnych Powiatu Mieleckiego.

20231002_081647.jpg
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa