W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

Po raz 61 w obecnej kadencji samorządowej obradowali Radni Rady Powiatu Mieleckiego.

Początek obrad, to tradycyjnie wysłuchanie sprawozdania z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.
Następnie Radni wprowadzili zmiany tak w budżecie Powiatu na 2023 rok, jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz w zobowiązaniu finansowym wykraczającym poza rok budżetowy 2023.

Radni podjęli uchwały w sprawie „Programu współpracy Powiatu Mieleckiego z organizacjami pozarządowymi na 2024 rok”, a także zapoznali się ze stanem realizacji zadań oświatowych w Powiecie Mieleckim za rok szkolny 2022/2023.

Przyjęta uchwałą Radnych zgoda na oddanie w nieodpłatne użytkowanie na czas nieoznaczony nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Mieleckiego, położonej w Radomyślu Wielkim na rzecz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, otwiera drogę do zorganizowania na terenie Radomyśla Wielkiego Podstacji Pogotowia Ratunkowego, o którą od bardzo długiego już czasu zabiegali Radni z tamtego regionu.

Nieoczekiwanie ożywioną dyskusję toczyli Radni w ostatnim punkcie (Interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia Radnych) na szeroko rozumiane tematy związane z inwestycjami drogowymi.
Okazuje się, że mimo licznych inwestycji drogowych przeprowadzonych w ostatnich latach, wciąż bardzo wiele zadań czeka na realizację. Mimo bardzo wielu inwestycji przeprowadzonych również w tym roku, lista zadać – według radnych – wciąż się wydłuża.

Niemal wszyscy Radni zgłosili swoje pomysły dotyczące dróg, mostów, chodników przejść dla pieszych, oznakowań niebezpiecznych miejsc czy nowych tras rowerowych przecinających powiat na wskroś. Niektórzy z Radnych hamowali zapędy swoich kolegów, sugerując wzgląd na możliwości finansowe powiatu.

Już wkrótce na stronie internetowej starostwa dostępny będzie zapis wideo z przebiegu LXI Sesji Rady Powiatu Mieleckiego.

DCIM\105GOPRO
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dostawczy renault potrącił pieszą na ul. Wolności

Wiadomości Mielec

Powiatowy Jarmark Świąteczny – zmiany w ruchu drogowym

Wiadomości Mielec

Akcja ratujmy „harcówkę”

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa