W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Wszystkich Seniorów po 70-tym roku życia, którzy zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny, znajomych i sąsiadów zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby zachęcamy do skorzystania ze wskazanej poniżej infolinii.

Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczania zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta u usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Zgodnie z założeniami Programu Wspierajmy Seniora: pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, który zadzwonił na Infolinię, zweryfikuje zgłoszenie i ustali usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej.

Zakupy mogą być dostarczane przez pracowników ośrodka pomocy społecznej, wolontariuszy, harcerzy, członków ochotniczych straży pożarnych, a także żołnierzy WOT. Koszty zakupów pokrywa Senior.

Jednocześnie informujemy, iż Seniorzy z terenu naszego miasta, osoby, chore, niepełnosprawne, samotne mogą zwrócić się o pomoc do naszego Ośrodka przy ul. Łukasiewicza 1c codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: w poniedziałek od 8.00 –16.00, od wtorku do piątku od 7.15 – 15.15 lub telefonicznie dzwoniąc na numery telefonów właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub pod numer 17-7875732, a także drogą e-mailową na adres: [email protected][email protected]

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez Internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl, osobiście zgłaszając się do naszego ośrodka pomocy, drogą mailową: [email protected][email protected] lub telefonicznie po numer 17-7875681

W ramach jego funkcjonowania powstała Infolinia dla Seniorów: nr telefonu 22 505 11 11. Dzwoniąc pod ten numer osoby starsze będą mogły prosić o pomoc m.in. w zrobieniu zakupów spożywczych, higienicznych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa