W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Sporo wiedzą o ojczystym języku

Joanna Eliza Skrzyniarz wygrała Gminny Konkurs Języka Polskiego, który po raz jedenasty odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej.

W tym roku w rywalizacji wzięli udział uczniowie 8 szkół z gminy Radomyśl Wielki. Zmagali się oni m.in. z umiejętnością konstruowania zdań pojedynczych i złożonych, ze znajomością związków frazeologicznych i przysłów czy poprawną odmianą i stosowaniem różnych części mowy, także o nietypowej odmianie.


– Celem konkursu było propagowanie dbałości o poprawność językową, kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień uczniów. Uczniowie byli świetnie przygotowani, a poziom był bardzo wyrównany, stąd wielu z nich otrzymało ex aequo drugie i trzecie miejsca – powiedziała polonistka Beata Wrzesień, organizatorka zmagań.

Zwyciężczynią okazała się Joanna Eliza Skrzyniarz, uczennica kl. VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej.
Drugie miejsce zajęły Wiktoria Siembab (NSP Dulcza Mała), Alicja Nawój (ZSP Janowiec) i Julia Garncarz (ZSP Dulcza Wielka). Trzecia lokata przypadła Wiktorii Kuśnierz (ZSP Partynia) i Norbertowi Sypkowi (SP Podborze).

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim , a ich opiekunowie listy gratulacyjne z podziękowaniami.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa