W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Materiały video

Spotkanie arcybiskupa Mokrzyckiego z młodzieżą mielecką [VIDEO]

Wczoraj w środę 12.09 w Samorządowym Centrum Kultury Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który jest wieloletnim świadkiem życia i cierpienia polskiego Papieża, podczas otwartego spotkania z mielecką młodzieżą podzielił się swoimi osobistymi przeżyciami i wspomnieniami z czasów watykańskich związanymi z osobą świętego Jana Pawła II.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, kiedyś drugi sekretarz Jana Pawła II. Wspominając wspólną pracę, zwrócił uwagę na kilka typowych zachować na papieża Polaka.


– Na przykład zawsze, kiedy miał zaplanowane spotkanie, modlił się przed nim za tych, z którymi miał się spotkać, przed i po spotkaniu. Kiedy pisali ludzie listy do papieża o modlitwę, były przygotowywane, drukowane i trafiały do jego apartamentu. Kładliśmy te kartki na klęczniku. Ile razy wchodził do kaplicy czytał, czynił znak krzyża i modlił się. Raz w tygodniu w tych przysyłanych intencjach i sprawował Mszę św. Był człowiekiem modlitwy. – wspominał abp Mokrzycki.

Wśród osób witających Arcybiskupa był Pełniący Obowiązki Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

Impreza odbyła się z okazji Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej które trwają w naszym mieście do 21 października  z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 40-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje Biskup Diecezji Tarnowskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Andrzej Jeż.

Zapraszamy do oglądnięcia obszernych fragmentów tego spotkania.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa