W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Materiały video

Spotkanie arcybiskupa Mokrzyckiego z młodzieżą mielecką [VIDEO]

Wczoraj w środę 12.09 w Samorządowym Centrum Kultury Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który jest wieloletnim świadkiem życia i cierpienia polskiego Papieża, podczas otwartego spotkania z mielecką młodzieżą podzielił się swoimi osobistymi przeżyciami i wspomnieniami z czasów watykańskich związanymi z osobą świętego Jana Pawła II.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, kiedyś drugi sekretarz Jana Pawła II. Wspominając wspólną pracę, zwrócił uwagę na kilka typowych zachować na papieża Polaka.


– Na przykład zawsze, kiedy miał zaplanowane spotkanie, modlił się przed nim za tych, z którymi miał się spotkać, przed i po spotkaniu. Kiedy pisali ludzie listy do papieża o modlitwę, były przygotowywane, drukowane i trafiały do jego apartamentu. Kładliśmy te kartki na klęczniku. Ile razy wchodził do kaplicy czytał, czynił znak krzyża i modlił się. Raz w tygodniu w tych przysyłanych intencjach i sprawował Mszę św. Był człowiekiem modlitwy. – wspominał abp Mokrzycki.

Wśród osób witających Arcybiskupa był Pełniący Obowiązki Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

Impreza odbyła się z okazji Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej które trwają w naszym mieście do 21 października  z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 40-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje Biskup Diecezji Tarnowskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Andrzej Jeż.

Zapraszamy do oglądnięcia obszernych fragmentów tego spotkania.

 

YouTube player

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa