W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Spotkanie na Madagaskarze

2 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Budowlanych gościły wolontariuszki Projektu M3, który skupia polską młodzież, niosącą pomoc dzieciom na Madagaskarze.

Olga Figiel przy współpracy z Magdaleną Adamczyk i Olgą Adamczyk zaprezentowała ciekawą prezentację okraszoną opowieściami z wcześniejszych pobytów na wyspie. Na początku było sporo informacji geograficznych o tym jednym z najbiedniejszych państw świata, z przepiękną przyrodą, niespotykanymi zwierzętami i zatykającymi dech w piersiach krajobrazami.

Gdzie żyją ludzie bez dostępu do lekarza, edukacji, dla których miska ryżu na obiad to rarytas. W drugiej części pokazu dziewczyny przybliżyły uczniom jak wygląda zwykły dzień polskiego wolontariusza, który musi zmagać się z licznymi obowiązkami i borykać z trudnościami, ale z drugiej strony ile przynosi mu to satysfakcji i radości.

Prelekcja była niezwykle interesująca. Przyznać należy, ze była to niecodzienna lekcja geografii połączona z wielką lekcją pokory, empatii i bezinteresowności. Uczniowie wysłuchali jej z dużą ciekawością. Pytani po spotkaniu o wrażenia odpowiadali, że to spotkanie zmieniło ich spojrzenie na losy Malgaszy,  gdyż dowiedzieli się nowych wiadomości o wyspie i chętnie wezmą udział w zbiórce funduszy na wsparcie działań polskich wolontariuszy na Madagaskarze.

Organizatorką spotkania była nauczycielka geografii z ZSB Joanna Balcerzak 

 

1797502806

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie ZSE na ogólnopolskim konkursie Liga Młodych Logistyków

Wiadomości Mielec

Znani zasłużeni nauczyciele obchodzili jubileusz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa