W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Spotkanie władz miasta, pilotów i przedstawicieli organizacji i firm lotniczych z żołnierzami US Army

Z inicjatywy kierownictwa mieleckiego lotniska, Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A., a także władz miasta Mielca w czwartek 5 maja doszło do spotkania integracyjnego z żołnierzami z 82 Dywizji Powietrznodesantowej, którzy stacjonują na terenie lotniska w Mielcu i Rzeszowie-Jasionka.

Władze Mielca i Powiatu Mieleckiego i lokalni parlamentarzyści mogli osobiście zobaczyć jak wygląda infrastruktura wojskowa, która została zbudowana na lotnisku w Mielcu.

Na spotkaniu pojawili się także cywilni piloci, którzy na co dzień korzystają z mieleckiego lotniska, a także szefowie mieleckich firm lotniczych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas lotniczych Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbywający praktyki w Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła oraz Aeroklubie Mieleckim. 

Żołnierze US Army mogli poznać osobiście lokalne władze miasta i powiatu mieleckiego i lokalnych parlamentarzystów. Żołnierze z 82 Dywizji Powietrznodesantowej zaprezentowali w jaki sposób wykorzystują co celów treningowych mieleckie lotnisko.

Następnie w Sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości IN-TECH 1 przedstawiciele miasta, mieleccy przedsiębiorcy, a także przedstawiciele cywilnego lotnictwa mogli wymienić zdanie i uwagi dotyczące funkcjonowania lotniska.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że takie spotkania mają sens. Po pierwsze to możliwość poznania siebie. Po drugie to możliwość wymiany poglądów i otwarcie nowych możliwości współpracy.

Warto przypomnieć, że żołnierze US Army z 82 Dywizji Powietrznodesantowej stacjonują w Mielcu od połowy lutego 2022 roku. Wojsko ściśle współpracuje z władzami miasta, a także z Zarządem Agencji MARR S.A. i Lotniska Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa