W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu przy ul. Biernackiego świętował 20 – lecie działalności.

 Jubileusz był doskonałą okazją do spotkania w szerszym gronie, do wspomnień i podsumowania ostatnich lat funkcjonowania ośrodka. Obchody rocznicowe placówki odbyły się w Samorządowym Centrum Kultury. Licznie przybyłych gości powitał kierownik ŚDS Mielec, który w swoim przemówieniu wiele miejsca poświęcił kwestii codziennego funkcjonowania jednostki oraz realizacji zadań statutowych.

 

Wspomniał także o osobach, dzięki którym tak długie i sprawne funkcjonowanie Domu było możliwe. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście – władze wojewódzkie, władze miasta i powiatu. Przedstawiciele tych instytucji, pokrewnych placówek oraz pracownicy złożyli podziękowania, gratulacje oraz życzenia dalszej, równie owocnej i satysfakcjonującej pracy. 20 – letnią historię Domu przypomniał Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, pan Mirosław Przewoźnik. Po części oficjalnej zaproszono gości do obejrzenia filmu przedstawiającego codzienne życie tego wyjątkowego miejsca, specyfikę wszystkich pracowni, rozkład dnia oraz prace wykonywane przez jego podopiecznych.

 

W dalszej kolejności podziwiano występy recytatorskie, wokalne i muzyczne przygotowane przez pracowników i uczestników środowiskowego domu. Zwieńczeniem jubileuszu był poczęstunek i pełne wspomnień rozmowy. W centrum wystawienniczym wyeksponowane zostały prace plastyczne uczestników Domu wykonane w pracowni plastycznej i ogólno-technicznej. Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu, na ulicy Biernackiego działa od 1 marca 1996 roku. Jest to ośrodek wsparcia dla osób mających problemy ze zdrowiem psychicznym oraz osób z upośledzeniem umysłowym.

 

Zapewnia wsparcie psychologiczne oraz kompleksową terapię i rehabilitację dla osób dorosłych, starszych oraz samotnych potrzebujących pomocy. Obecnie z zajęć korzysta 44 osoby. Ośrodek wspiera swoich uczestników w podtrzymywaniu efektów leczenia, w dążeniach do odzyskania aktywności, rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań. Dysponuje siłownią, pracownią komputerową, kulinarną, plastyczną, muzykoterapii oraz ogólno-techniczną oraz salą do prowadzenia treningów umiejętności społecznych. Stwarza warunki do miłego i pożytecznego spędzania czasu wolnego. Podopieczni ośrodka uczą się umiejętności samodzielnego życia i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Pomoc skierowana jest także do rodzin osób korzystających z ośrodka. Potrzebującym oferowana jest tutaj możliwość uzyskania informacji, porady psychologicznej oraz wsparcia.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu dziękuje wszystkim, którzy byli obecni na Jubileuszu. Dziękujemy za wsparcie, za ciepłe i budujące słowa, za wspólne wzruszenia i świetną zabawę. Świadomość posiadania tak wielu Przyjaciół jest dla nas największym prezentem.

 

IMG_0823

 

IMG_0869

 

P1210097

 

P1210100

 

P1210102

 

P1210108

 

P1210110

 

P1210135

 

P1210164

 

P1210176

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa