W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video

Starostwo Powiatowe pompowało w ramach #gaszynchallenge [VIDEO]

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Mielcu włączyli się w internetową akcję charytatywną organizowaną pod hasztagiem #gaszynchallenge.

„Gaszynchallenge” w krótkim czasie stał się hitem Internetu, a przede wszystkim – źródłem ogromnego wsparcia finansowego dla chorych dzieci. Wszystko zaczęło się od zbiórki pieniędzy na rzecz Wojtusia chorego na SMA, którego skomplikowane leczenie pochłonąć miało zawrotną kwotę 9 milionów złotych. Pomoc internautów i zainaugurowanie akcji #gaszynchallenge pozwoliły nie tylko zebrać sumę w całości, ale także na rozpocząć zbiórki pieniędzy na rzecz innych potrzebujących dzieci. 

Obecnie w Polsce pompują wszyscy: od urzędników, przez policjantów i strażaków, aż po księży. Organizatorzy wyzwań wskazują konkretne zbiórki organizowane na rzecz chorych dzieci, umieszczają w sieci video z realizacji #gaszynchallenge i nominują kolejne osoby. Jeżeli nominowani wykonają ćwiczenie w ciągu 48 godzin, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dziecka.

Wyzwanie #gaszynchallenge rzucił mieleckiemu starostwu Urząd Gminy Wadowice Górne. – Nie mogliśmy nie podjąć się tego zadania – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. – Każda forma wsparcia i nagłaśniania akcji charytatywnych na rzecz chorych dzieci jest bardzo cenna – dodaje.

Urzędnicy ze starostwa swój #gaszynchallenge wykonali na rzecz 13-letniego Szymona Wybrańca z Wadowic Górnych. W grudniu 2018 roku u chłopca zdiagnozowano złośliwy nowotwór kości udowej z licznymi przerzutami do płuc. Jest po kilku operacjach i chemioterapii. By odzyskać sprawność ruchową i powrócić do ukochanej piłki nożnej wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego, nierefundowanego leczenia. Koszt samego leku, który Szymon będzie przyjmował przez najbliższy rok, wynosi 8 tys. złotych miesięcznie.

Zachęcamy Was do zapoznania się z historią Szymona i wsparcia go choćby symboliczną kwotą. Link do zbiórki: https://znajdzpomoc.pl/marzenia/szymon-wybraniec/?fbclid=IwAR0Xt0-iTcO6U99t8Vk560v8eySUbs5oIyusjPaTJDeHpaGxubCR-axIzm4. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa