W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Starostwo realizuje ważną inwestycję

Trwają prace dostosowujące budynek starostwa przy ul. Sękowskiego 2B, mieszczący Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Wydział Komunikacji, do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uwagę odwiedzających budynek przy ul. Sękowskiego 2B z pewnością zwróciły już nowe, kontrastowe oznaczenia zainstalowane m.in. na schodach i drzwiach wejściowych. To tzw. FON-y (system fakturowych oznaczeń nawierzchni), czyli, innymi słowy, ścieżki dotykowe zbudowane z elementów o różnych fakturach. Rozwiązanie to ułatwi osobom z dysfunkcjami dostanie się do środka budynku oraz późniejsze, sprawne poruszanie po jego wnętrzu.

Nie jest to jednak jedyna nowość, z której już niedługo skorzystać będą mogli pacjenci PPP. Na zewnątrz budynku trwa obecnie budowa windy; w jego wnętrzu natomiast – montaż dotykowych tabliczek i piktogramów, a także pętli indukcyjnych. Te ostatnie sprawią, że głuchoniemi i użytkownicy aparatów słuchowych usłyszą czysty dźwięk pochodzący np. z mikrofonu rozmówcy i dostosowany do ich indywidualnych ubytków w słuchu.

Warto dodać, że równolegle do prac dostosowujących budynek do szczególnych potrzeb osób z dysfunkcjami, realizowane są także inwestycje podnoszące bezpieczeństwo wszystkich użytkowników obiektu, m.in. poprzez zwiększenie jego ochrony przeciwpożarowej. W budynku już wkrótce działać zacznie nowy system ostrzegawczy, który, w razie potrzeby ewakuacji, wyemituje sygnały głosowe informujące m.in. o jej kierunku czy położeniu najbliższych wyjść ewakuacyjnych.

Łączny koszt realizowanych zadań to przeszło 800 tys. złotych.

Wszystkie z wymienionych wyżej inwestycji są realizowane w ramach projektu „Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec w celu nadania im nowych funkcji społecznych” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dodatkowo, budowa windy wsparta została także dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

DCIM\105GOPRO
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa