W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Strajk w kolejnej firmie na SSE: „Na wasze miejsce chętnie przyjdą Ukraińcy!”

Dziś około godziny 9:00 w jednej z firm na mieleckiej SSE EURO-PARK doszło do strajku.

Wszyscy pracownicy fizyczni opuścili swoje stanowiska pracy manifestując brak zgody na dalszą pracę na dotychczasowych warunkach. Domagali się 100% lepszych płac w weekendy zamiast dni wolnych w tygodniu oraz podwyższenia stawek godzinowych.

– Powiedziano nam, że jeśli nie przyjdziemy w sobotę czy niedzielę do pracy, zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie. Dyrektorzy straszą że jeśli nie chcemy na takich warunkach pracować to chętnie na nasze miejsce przyjadą Ukraińcy. Dziennie produkujemy nawet około 30 ton metalowych części. Ktoś musi przerzucić to przez ręce. – mówi nam w rozmowie telefonicznej pracownik tłoczni.

Jak widać na skanie przesłanym przez pracownika firmy do naszej redakcji, kierownik tłoczni rozsyłał pracownikom maile o treści: 'Proszę poinformować wszystkich pracowników wyznaczonych do pracy w sobotę lub niedzielę na KP-2, że nie przyjście do pracy jest: ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych i może skutkować wyciągnięciem odpowiedzialności służbowej ze zwolnieniem włącznie’. W trosce o dobro pracowników firmy i na ich prośbę skanu nie publikujemy.

 

– Często nie przestrzega się tu przepisów BHP aby zrobić wszystko tak jak życzy sobie zarząd firmy. Robią wszystko żeby tylko zwiększyć normy. Do dziś mamy w pamięci tragedię z 2008 roku. Wtedy na trzeciej zmianie zginął jeden z pracowników. Nie chcemy aby ciągłe zwiększanie norm skończyło się kolejnym śmiertelnym wypadkiem. Pośpiech w pracy przy tak niebezpiecznych maszynach które obsługujemy to nic dobrego – mówi inny pracownik, który zbulwersowany całą sytuacją przyszedł do nas osobiście. Był bardzo zdenerwowany, twierdził że czuje się zastraszany.

Obecnie sytuacja jest bardzo napięta. Zarząd ma dwa tygodnie aby dogadać się z pracownikami, jeśli nie podejmie wyzwania bądź zaproponuje niewiele lepsze warunki pracy od obecnych planowany jest kolejny przestój w produkcji.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

17 komentarzy

solidarność 17 marca 2017 (piątek) at 22:38

solidarność, solidarność – Ukraińcy Was nie zastąpię, bo wszystkich nie zwolnią a jak zwolnią, to pójdą z torbami z powodu opóźnień w dostawach. W tej branży stosuje się systemy bez buforu magazynowego a w związku z tym muszą ustąpić, tzn zauważyć, że mają przy maszynach ludzi niczym nie różniących się od managamentu.

Odpowiedz
Damian 18 marca 2017 (sobota) at 00:03

trzeba szukac pracy jeśli cienko płacą, edukować się i uczyć. cienki pracodawaca powinien tracić właśnie na tym. w końcu sam podniesie stawki bo przestoje się nie opłacają.

Odpowiedz
Marzena89 18 marca 2017 (sobota) at 06:05

Chlopaki sa tak wkurzeni, że jesli nie spełnia przedstawionych warunki ile będą kolejne strajki. I nie pomogą brednie o Ukraińscy bo kto ich nauczy z dnia na dzień? Firma pracuje tak, że nie może sobie pozwolić na dzień opóźnień bo zostanie zalana reklamacjami za opóźnienia w dostawach. Już teraz co miesiąc zwalnia się po parę osób a przychodzą zwierzaki, którzy potrzebują sporo czasu by się nauczyć pracy w tej firmie. Co było by gdy y zwolniła się np. 1/3? Soboń ma okazję pokazać czy firmie zależy na pracowniku czy na ich wyzysku. Postulaty to nie było nic wielkiego. W Gnieźnie mają jeszcze lepiej niż te postulaty.

Odpowiedz
Darek 18 marca 2017 (sobota) at 07:29

Brawo brawo..jesli przyjda ukraincy zrobcie tak jak na zachodzie sprawcie by nie mieli gdzie mieszkac ..to sami odejda…
A PANOM BIZNESMENOM I I MENAGEROM ..BEDZYNA PRAD JEDZENIE ..AUTA ..NAWET CZESCI I OPONY DO NICH KOSZTUJA TYLE CO W NIEMCZECH A WY DALEJ PLACICIE JAK W CHINACH..
KONIEC Z TYM

Odpowiedz
Tomo 18 marca 2017 (sobota) at 08:32

Idzie do Kronospanu do roboty 😆 😆 😆 😆 tam sa najlepsze warunki hahahahahha.Tam dopiero jest oboz pracy,a ten dyrektor niby dyrektor La…a kawal h..a.Powiedzial ze podwyzek niebedzie bo kamery musza pozakladac aby sprawdzac pracownikow co robia.Poje…ne.

Odpowiedz
BRAVO 18 marca 2017 (sobota) at 20:58

Ten wyraz pisze się z ch , co do postulatów pracowników macie Moi Drodzy 100 procent racji

Odpowiedz
asa 18 marca 2017 (sobota) at 09:10

pracujemy za murzynów w swoim kraju wyzyskiwani przez zachodnie koncerny które żerują na nas jak pijawki, przykład biedronka, takie właśnie odlewnie felg które zatruwają srodowoisko, niszczą ludzkie zdrowie, wyzyskując naszą pracę do ostatniej kropli potu, płacą groszę chcociarz maja zwolnienia wynikajace ze strefy ekonomicznej. Teraz jeszcze wpuszczeni ukraińcy zabierają nam miejsca oracy, Ludzie nie dajcie się zastraszyć tym krwiopijcom.

Odpowiedz
monolit 18 marca 2017 (sobota) at 10:33

Przecież Ukrainiec musi mieć zgode na prace w Polsce. Raczej wątpię aby nagle znalazło się 100-200 ukrainców z takimi papierami. Zresztą wszyscy ciągną do Warszawy Wrocławia i Poznania.
Pozdrawiam zarząd i życzę kurew…o nieudanego weekendu

Odpowiedz
Ukraina 18 marca 2017 (sobota) at 15:54

Bdb powinni całkowicie zatrzymać produkcję, nauczyć tych kutasow szanować pracownika bo pierdolona platforma chciała mieć Chińczykow żeby robili za paczkę ryżu.

Odpowiedz
ludz 18 marca 2017 (sobota) at 16:57

Znalezienie tylu pracowników z Ukrainy, przeszkolenie ich i dojście ich do docelowej wydajności to wiele miesięcy ogromnych starań. to się wydaje niemożliwe. No i pod znakiem zapytania stoi – czy się im będzie chciało tak tyrać jak kierownictwo oczekuje? BRW już się przejechało na Ukraińcach na Ukrainie. Albo ulegną niewielkim wymaganiom pracowników z Mielca albo mielecki Kirchhoff upadnie. To pewne na bank.

Odpowiedz
dfgdfg 18 marca 2017 (sobota) at 17:40

Z tego co się orientuję strajk był w firmie Kirchoff i w Gliwicach jest tak samo… Zastraszanie że to i tamto jeśli nie będziemy robić po 12h i weekendów za które nie wypłacają… a ludzie domagają się pieniędzy

Odpowiedz
Kirchhoff Gliwice 18 marca 2017 (sobota) at 22:15

Brawo Mielec I tak trzumać , u nas w Kirchhiff Gliwice w Lutym popełnił samobójstwo jeden z pracowników z kuli presji jaka jest w zakładzie mam nadzieje że u nas tez ludzie zmadrzeją I staną z praca a nie będa sie bac

Odpowiedz
Sis 25 kwietnia 2017 (wtorek) at 15:52

A skad masz informacje ze bylo to samobojstwo? Odpisz anonimowo [email protected] dzieki….

Odpowiedz
znak czasu 18 marca 2017 (sobota) at 22:52

ludzie podnoszą głowy! ileż można klęczeć na kolanach i pracować za ochłap?! Kirchoff, Kronospan i cała reszta tej menażerii, na pohybel z wami!

Odpowiedz
MXCM77 18 marca 2017 (sobota) at 23:00

Pracując za „psie pieniądze” nie macie wiele do stracenia – zwolnią Was – wyjedziecie za łatwiejszym do zarobienia pieniędzmi za polską granicę Dacie sobie bez problemu wszędzie radę i znajdziecie docelowo coś z pensją minimalną 8-10 tysięcy złoty /miesięcznie . Ja nie pracuje w Polsce i współczuje Wam że musicie zgadzać się na urągające człowiekowi warunki pracy i płacy – zróbcie im tygodniowy przestój – albo niech 100 osób złoży wymówienia – Wierzcie mi nie będą wtedy tak rozmawiać tylko skulą ogon – straszą Ukraińcami – heh – próbują wmówić że człowiek jest do zastąpienia , ale jak nie będzie miał go kto przeszkolić to produkcja leży – terminy dostaw ,oraz kary i to cały zarząd będzie miał przechlapane – nie Wy – Oni próbują straszyć dzieci Mikołajem – kiedyś niewolnicy mieli lepiej ponieważ nie musieli martwić się o dach nad głową ,miskę z jedzeniem i pracę to mieli w pakiecie z łańcuchem a w tej chwil praca nie gwarantuje tego że macie co do gara włożyć i musicie martwić się żeby tej pracy nie stracić ! A łańcuchem są kredyty w bankach – Walcie ten system będziecie głośnym przykładem w Polsce dla innych firm że liczy się człowiek i nikt za miskę ryżu nawet w Chinach już nie pracuje – Ja zrobiłem to wiele lat temu i dobrze na tym wyszedłem – około 15 lat temu gdy zapytano mnie w urzędzie pracy gdy rejestrowałem się jako bezrobotny ile chciałbym zarabiać – odpowiedziałem że 6 tys złoty / miesięcznie – Urzędnicy nie wiedzieli czy zemdleć z wrażenia czy oglądają kosmitę – gdyby dziś zapytano mnie w tym samym urzędzie pracy : ile chciałbym zarabiać odparłbym że ostatnio mówiłem 6 tysięcy miesięcznie , dziś powiem też chciałbym zarabiać 6 tysięcy zł ale dziennie ! Odparli by pewnie mi jak kiedyś że to Nie możliwe 🙂 i dziś by pewnie to samo pomyśleli – tyle że na dzień dzisiejszy to ja płacę minimum 6 tysięcy złoty pracownikowi na rękę po podatku – na miesiąc za +-170 roboczogodzin w mięsiącu i nie uważam że płacę dużo – to jest zbyt mało na to żeby normalnie funkcjonować . Dobrze że ja w te dyrdymały popaprańców nie wierzyłem – wam polecam też uwierzyć w siebie , swoje możliwości i jeśli naprawdę niewiele zarabiacie szukajcie szczęścia gdzie indziej , dokształcajcie się , róbcie uprawnienia i zobaczcie jakie stawki są za wasz rodzaj pracy choćby nawet w Niemczech.. Pomyślcie tylko że przez miesiąc nikt tam się nie pojawi w pracy – myślę że bylibyście przykładem dla innych firm bezdusznych molochów że z pracownikami się nie pogrywa . Walczcie – życie macie jedno – szkoda je marnować na tych którzy tego nie doceniają ! Napiszcie za kilka dni w komentarzach jak wygląda bieżąca sytuacja ! Powodzenia

Odpowiedz
Piotr Pietrzak 19 marca 2017 (niedziela) at 03:56

Brawo Mielec, walczcie o swoje prawa

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa