W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Straż Miejska pomoże w dotarciu do punktu szczepień

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko Covid-19 samorządy zostały włączone w organizację pomocy w dotarciu do punktu szczepień dla osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się.

Koordynacją pomocy dla seniorów na terenie miasta Mielca zajmuje się Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu. Na podstawie zgłoszeń telefonicznych i w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizowane jest dowożenie seniorów do punktów szczepień realizowane m.in. przez strażników Straży Miejskiej w Mielcu. W środę 10 lutego z takiej możliwości skorzystali pierwsi mieszkańcy naszego miasta, którzy zostali dowiezieni do jednego z punktów szczepień mieszczącego się w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Przypominamy, że Urząd Miejski w Mielcu uruchomił telefon kontaktowy – 17 787 42 41 (dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.) pod którym można zgłosić chęć skorzystania z transportu do punktu szczepień. Transport taki w pierwszej kolejności powinny zapewniać przychodnie, które zgłosiły swój udział w Narodowym Programie Szczepień. Dowozy dla seniorów realizowane przez Straż Miejską obejmują osoby, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej i nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepienia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa