W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Stypendia dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Mieleckiego przyznał stypendia najlepszym sportowcom. Od sierpnia do końca roku będą oni otrzymywać pomoc finansową w wysokości 750 zł miesięcznie.

Wsparcie trafi łącznie do 8 sportowców zrzeszonych w klubach i stowarzyszeniach działających na terenie powiatu mieleckiego. Głównie to przedstawiciele szermierki oraz modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Wszyscy mają na swoich kontach wysokie wyniki sportowe osiągnięte na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Stanisław Lonczak Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego pogratulowali sportowcom osiągniętych wyników życząc im dalszych sukcesów w swoich karierach sportowych.

Warto dodać, że przyznawanie okresowych stypendiów jest stałą formą wsparcia zdolnych sportowców, praktykowaną przez samorząd Powiatu Mieleckiego od wielu lat. O przyznaniu stypendiów corocznie decydują zarówno wyniki osiągnięte we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym, jak również znaczenie danej dyscypliny sportu dla promocji samorządu czy wzrostu poziomu usportowienia oraz zdrowotności dzieci i młodzieży.

Szczegółowe zasady oraz tryb przyznawania stypendiów określa regulamin stanowiący integralną część Uchwały Nr XVI/128/2012 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 11 kwietnia 2012 r.

Imię i nazwisko zawodnikaWiekDyscyplina sportowa
STANISŁAW DZIURA17 Szermierka
WOJCIECH KOSZELSKI19 Modelarstwo lotnicze i kosmiczne 
ERYK HALABURDA22Modelarstwo lotnicze i kosmiczne 
KACPER KREMPA20 Modelarstwo lotnicze i kosmiczne
SZYMON MIKUŁA14 Modelarstwo lotnicze i kosmiczne 
EMILIA WOJDYŁO17 Modelarstwo lotnicze i kosmiczne 
PAWEŁ URBAN19Szermierka – szpada
PIOTR URBAN19 Szermierka – szpada 
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa