W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Stypendia za osiągnięcia

21 uczniów i studentów odnoszących sukcesy w dziedzinie nauki, kultury i sportu odebrało wczoraj (12 października) Stypendia Burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Tradycyjnie już od kilku lat przy okazji Dnia Edukacji Narodowej w gminie Radomyśl Wielki wręczane są stypendia dla wybitnie zdolnych uczniów. Burmistrz Józef Rybiński i jego zastępca Stanisław Lonczak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś pogratulowali stypendystom ich dotychczasowych osiągnięć i życzyli dalszych sukcesów.

– Te stypendia to wyraz uznania dla waszych sukcesów. Jest to nie tylko dyplom, ale i wsparcie finansowe. Skromne, bo skromne, ale są to pewnie pierwsze wasze pieniążki, na które zapracowaliście w dziedzinie nauki, kultury czy sportu. Życzę wam motywacji do dalszej nauki i treningów oraz ambicji stawania się jeszcze lepszymi w swoich dziedzinach – powiedział burmistrz Rybiński, który dodał:

– Gratuluję nauczycielom zdolnej młodzieży, bo przecież bezcennym jest patrzeć, jak uczeń przerasta mistrza. Gratuluję również rodzicom zdolnych pociech, a także dobrej atmosfery w domach, bo gdyby jej nie było to dzieciom byłoby trudno odnosić sukcesy.

 

Sukcesy w kraju i zagranicą

Radomyska gmina na stypendia dla uczniów odnoszących sukcesy przeznaczyła w tym roku szkolnym 17 tysięcy złotych. Stypendyści otrzymują od 50 do 200 zł miesięcznie. Pieniądze trafiają na ich konta przez 10 miesięcy.

– Tym razem na tytuł stypendysty zasłużyło 21 uczniów. Są śród nich uczniowie i studenci odnoszący sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedział Andrzej Przybyszewski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół.

W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się: m.in. Andrzej Rusinowski – juniorski mistrz Europy w modelarstwie kosmicznym z ubiegłego roku i dwukrotny drużynowy wicemistrz świata seniorów, mający także bardzo dobre wyniki w nauce; Andrea Litwin – brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów w pływaniu, Paulina Wilaszek – reprezentantka Polski szermierczych pucharów świata juniorów, która wspólnie z Klaudią Pułą i Gabrielą Jarosz były czwarte drużynowo w mistrzostwach Polski juniorów w szpadzie, a w przeszłości zdobywały medale w młodszych kategoriach wiekowych; Filip Burbano-Marek – laureat ogólnopolskich konkursów plastycznych i finalista wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego.

 

Cieszy rozwój młodzieży

Wśród stypendystek znaleźli się także laureaci ogólnokrajowych konkursów plastycznych. Dumna ze swych podopiecznych jest Małgorzata Weryńskiej-Sorochman, instruktorka z radomyskiego centrum kultury – Cieszę się, że dzieciaki świetnie się rozwijają, że z roku na rok są coraz lepsze, że już wiedzą o co chodzi w malowaniu, czują to, są wrażliwi. To na pewno pomoże im w życiu, niezależnie od tego czy będą artystami czy też nie. To co bowiem teraz robią ogólnie kształtuje człowieka. Bardzo mnie cieszy, że są takie dzieci, że podoba im się to co robią – mówi pani Małgorzata.

Nie pierwszy raz w gronie wyróżnionych stypendiami znalazły się szpadzistki z SKS-u Radomyśl Wielki, które w tym roku w drużynie zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. – Dziewczyny już się rozjechały po Polsce, ale nadal tworzymy drużynę radomyskiego SKS-u. W lutym przyszłego roku mocno będziemy walczyć o medal mistrzostw Polski.

Tym bardziej, że będzie to prawdopodobnie pożegnanie radomyskiej szermierki na krajowej arenie. Natomiast Paulina Wilaszek, która ostatnio na Pucharze Polski była piąta, choć podium było w jej zasięgu, wyjeżdża na Puchar Świata i jeśli zdobędzie międzynarodowe punkty i przesunie się na liście Polskiego Związku Szermierczego, to ma szansę na udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata. To są główne nasze cele na przyszły rok – przyznaje trener Zbigniew Żola.

Stypendyści Burmistrza Radomyśla Wielkiego w roku szkolnym 2016/2017

Filip BURBANO-MAREK – finalista wojewódzkiego i zwycięzca powiatowego konkursu języka niemieckiego oraz laureat wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów plastycznych; Gabriela JAROSZ, Klaudia PUŁA i Paulina WILASZEK – finalistki mistrzostw Polski juniorów w szpadzie (czwarte w drużynie); Weronika KAWA, Karolina SOROCHMAN, Marzena WILK – laureatki wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów plastycznych, Andrea LITWIN – brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów w pływaniu; Andrzej RUSINOWSKI – medalista mistrzostw Polski, Europy i świata w modelarstwie kosmicznym;

Wiktoria SIEMBAB – laureatka ogólnopolskich konkursów języka angielskiego; Jakub WOLAK – laureat powiatowych i wojewódzkich konkursów matematycznych i informatycznych; Sylwia PISARCZYK i Oliwia STUDNIARZ – laureatki konkursów piosenki; Emilia CZYŻEWSKA i Mikołaj WRÓBEL – laureaci powiatowych konkursów literackich; oraz reprezentanci gimnazjum w zawodach powiatowych i wojewódzkich: Arkadiusz GAŁAT i Gabriela WARIAS (gry zespołowe); Klaudia LASOTA i Adrian WARIAS (LA – biegi), Norbert RATUSIŃSKI (LA – pchnięcie kulą), Mateusz RYCZEK (gry zespołowe, LA).

 

unnamed-1

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa