W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Światowy dzień zespołu downa [FOTO]

Dzień 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

21 dzień trzeciego miesiąca roku został wybrany dlatego, że osoby z zespołem Downa, w 21. parze chromosomów, zamiast dwóch chromosomów, mają trzy. Z tej okazji uczniowie klasy 3DGg  z  Zespołu Szkół Technicznych zaprosili grupę naszych uczniów ZD na warsztaty kulinarne i zajęcia ruchowe.

Wspólnie sporządzano  wiosenne potrawy. Na talerzach zagościły kolorowe kanapki, sałatki w babeczkach ozdobione kiełkami, wiosenne desery, ciasto z szpinakową pierzynką, kolorowe napoje . Obserwując naszych uczniów podczas zajęć kulinarnych rozpierała mnie duma  i radość – jak odpowiedzialnie i starannie podeszli do zadania. Praca była rozłożona na dwie pracownie gastronomiczne pod nadzorem nauczycieli mgr Marty Pluta i mgr Danuty Jarząb.

Uczniowie zwiedzili kompleks sportowy – poprowadzili zajęcia aerobiku. Szpagat w wykonaniu Weroniki i Agnieszki wzbudził w uczennicach ZST zachwyt. Zajęcia zaaranżowała i zintegrowała grupę mgr Agnieszka Cichoń.

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa- nie zabrakło ich podczas tych zajęć i wręczonych organizatorom przez Kacpra plakietek.

Na zakończenie pobytu odbyła się wspólna degustacja sporządzonych potraw w obecności Dyrektora ZST Pana A. Gałkowskiego.

Uczniowie  Szkoły Przysosabiającej do Pracy z   wielkim   entuzjazmem   przyłączyli   się   do zorganizowanej akcji, za co ślemy podziękowania wychowaczyni klasy 3DGg p. Marcie Pluta. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy akcję niech ten dzień będzie początkiem naszej przyjaźni. To był dla Nas cudowny dzień, spędzony wśród życzliwych i pogodnych osób. 

Dziękujemy Panu Dariuszowi Nowosiadło za wykonanie pamiątkowych plakietek.

Notatka/zdjęcia i opieka nad grupą 8 uczniów z ZD mgr inż. Zofia Radwańska

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa