W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza działająca w Katolickim Ośrodku Kultury zaprasza

Zapraszamy do świetlicy

Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza działająca w Katolickim Ośrodku Kultury przy naszej parafii nieprzerwanie od 2004r., gromadzi codziennie grupę ok. 10-17 osób w wieku od 9 do 13 lat. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku od 13.00 do 17.00, a w ferie zimowe i podczas wakacji od 10.00 do 14.00.

Dzieci oprócz odrabiania zadań domowych chętnie biorą udział w zajęciach sportowych na boisku, w grach stolikowych, czy w zabawach w basenie kulkowym. Dzieci grają również w ping-ponga, piłkarzyki i w bilarda. Każdorazowo otrzymują posiłek.

W ramach zajęć świetlicowych okazjonalnie wychodzimy do kina, na basen, do muzeum czy na lodowisko. Organizujemy warsztaty plastyczne, spotkanie ze św. Mikołajem, spotkanie opłatkowe i wielkanocne. Raz w roku, dzięki dotacji z Urzędu Miasta, dzieci wyjeżdżają na całodniową wycieczkę.

Staramy się również włączać w różne akcje charytatywne, konkursy ogólnopolskie czy działania na rzecz naszej parafii i diecezji (np. zbiórka makulatury, konkurs plastyczny „Gdy myślę misje”, akcja kolędników misyjnych). Chętnie przyjmujemy gości takich jak wolontariusze z Zespołu Szkół przy ul. Tańskiego z ich opiekunką p. Jolantą Witek, przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 8 czy dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej.

W minionym roku wszystkie pomieszczenia świetlicy zostały odmalowane, a sale doposażone w nowy sprzęt, meble i gry, wszystko dzięki uprzejmości naszego ks. Proboszcza i Urzędowi Miasta.

Świetlica jest miejscem, gdzie oprócz nauki i zabawy dzieci mają okazję podzielić się swoimi problemami czy przeżyciami, mogą tutaj uzyskać pomoc pedagogiczną i duchową.

siostra Filipa Miś

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa