W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Sylwester na placu Armii Krajowej [VIDEO]

Sylwester na placu Armii Krajowej – 31 grudnia, godz. 22 – 1 stycznia 2020, godz. 1.30.

Spotykajmy się znów na placu AK, aby pożegnać stary i powitać nowy rok. Życzenia złoży prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, a Dom Kultury SCK jak zwykle zadba o atrakcje dla tych, którzy będą z nami. Będzie muzyka i animacje, konkurs „butelkowy” oraz sylwestrowy mapping 3D na fasadzie Domu Kultury.

Czegoś takiego jeszcze w Mielcu nie było! Po raz pierwszy w naszym mieście zamiast fajerwerków, na placu AK będziemy mogli zobaczyć pokaz mappingu – projekcję multimedialną. Iluminacja 3D wyświetlana będzie w sylwestrową noc o północy na budynku Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Będzie bez dymu i huku, ale równie efektownie.

Impreza sylwestrowa „Powitanie Nowego 2020 roku” rozpocznie się o godzinie 22.00 zabawą z DJ-em i wodzirejem. Tuż przed północą Prezydent Jacek Wiśniewski złoży mielczanom życzenia noworoczne, a następnie wszyscy zebrani będą świadkami pokazu video mappigu 3D.

– Mapping staje się coraz bardziej popularny, coraz więcej miast decyduje się na rezygnację z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni i stawia właśnie na projekcję multimedialną. W ubiegłym roku mieliśmy bardzo dużo sygnałów, aby jednak zrezygnować z fajerwerków w centrum miasta przy okazji powitania Nowego Roku, gdyż są one sporą uciążliwością dla zwierząt, ale nie tylko dla nich – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. – Mam nadzieję, że nasza propozycja przypadnie do gustu mieszkańcom. Będzie to nowość, dlatego jesteśmy ciekawi jak zostanie ona odebrana – dodaje.

Mapping to projekcja obrazu, która może być wyświetlana na różnych przedmiotach i powierzchniach. W przygotowanej specjalnie dla Mielca animacji będzie można zobaczyć elementy bezpośrednio kojarzące się z naszym miastem.

Nie chcąc jednak zdradzać szczegółów Prezydent Miasta Mielca oraz Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zapraszają w noc sylwestrową na plac AK. Tradycyjnie, na zakończenie świętowania rozpoczęcia Nowego Roku odbędzie się tzw. konkurs butelkowy. Wśród osób które oddadzą butelkę po szampanie (lub innym napoju) do specjalnego pojemnika rozlosowane nagrody i upominki.

https://www.facebook.com/mielecpl/videos/2604154656479974/
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa