W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szkolenie policjantów z ratownikami medycznymi

Funkcjonariusze zaprosili do współpracy ratowników medycznych Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu , którzy przeprowadzili szkolenie dla policjantów z zakresu problematyki podejmowania interwencji policyjnych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn.

Działając zgodnie z zatwierdzonym przez Komendanta Głównego Policji Harmonogramem realizacji rekomendacji do wyników „Uproszczonej analizy problematyki podejmowania interwencji policyjnych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn” policjanci zaprosili do współpracy ratowników medycznych z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, którzy przeprowadzili specjalne szkolenia dla policjantów na co dzień podejmujących interwencję w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Wykład oraz ćwiczenia przeprowadzone zostały przez wykwalifikowanych ratowników medycznych Wojciecha Idzior – Kierownika Szkoły ratownictwa Medycznego przy Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu, Doroty Ziółkowskiej oraz Grzegorza Knap z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Spotkanie przysłużyło się doskonaleniu umiejętności funkcjonariuszy, jak również wypracowaniu wspólnie z ratownikami, dobrych praktyk. Z pewnością wpłynie też na podniesienie bezpieczeństwa przeprowadzanych interwencji.

KPP Urszula Chmura

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa