W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szlachetna Paczka z Dulczy Wielkiej

Rodzina z okolic Mielca otrzymała świąteczne prezenty od mieszkańców Dulczy Wielkiej (gm. Radomyśl Wielki) w ramach „Szlachetnej Paczki”.

Po raz drugi w tę ogólnonarodową akcję pomocy potrzebującym rodzinom włączył się Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej. Na przełomie listopada i grudnia akcję przeprowadzili nauczyciele Otylia Mazur i Marek Midura pod nadzorem prężnie działającej Rady Rodziców.

Zadanie wykonane
Ilość zgromadzonych produktów przerosła najśmielsze oczekiwania, całe zapotrzebowanie wyznaczonej rodziny zostało zrealizowane. Rodzice, uczniowie oraz osoby niezwiązane z naszą szkołą przynieśli m.in.: nowe kołdry, poduszki, pościele, koce, sokowirówkę, czajniki, artykuły szkolne, ubrania, buty, kosmetyki, środki chemiczne i artykuły spożywcze.
– Cieszymy się i jesteśmy ogromnie dumni, że możemy liczyć na społeczność szkolną i mieszkańców wsi, którzy wspierają jakże potrzebną akcję naszych wolontariuszy – przekazują nauczyciele z Dulczy Wielkiej.
Akcja trwała do piątku 8 grudnia. Tego dnia uczniowie wraz z opiekunami zapakowali paczki, które w sobotę zostały dostarczone wybranej rodzinie z okolic Mielca.

Dla niemowląt
Jednocześnie do 15 grudnia szkoła prowadzi akcję pomocy oddziałowi neonatologii z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. – Zbieramy kosmetyki dla niemowląt, kocyki, pieluszki i malutkie ubranka dla chorych i pozostawionych noworodków. Również ta akcja zakończy się wielkim sukcesem gdyż „maluszki” nie zostały pozostawione samym sobie, bowiem dzieci i ich rodzice przynoszą potrzebne rzeczy – informuje Agnieszka Snuzik, dyrektorka szkoły.


Fot. ZSP Dulcza Wlk.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa