W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Uczniowie klas II gimnazjum spotkali się z animatorami [FOTO]

A na czym polega świętość? – zapytał pewnego dnia młody zakonnik o. Maksymiliana Kolbego. – Daj mi, dziecko, kawałek kredy. Zaraz wypiszę wam na tablicy formułkę świętości.

Zobaczycie, że to wcale nietrudna rzecz. I napisał: „w = W”. Oto formułka świętości, niezawodna. Kto ją zastosuje w życiu, uświęci się na pewno. – A co oznaczają te litery ? – To takie proste: małe „w” to nasza ludzka wola. Duże „W” to wola Boża. Gdy te „w” idą wbrew sobie, wtedy jest źle, wtedy nie ma mowy o świętości.

Jeżeli natomiast złączysz je znakiem równości, jeżeli utożsamisz własną wolę z wolą Bożą wtedy, drogie dzieci, świętość pewna. Czegoż bowiem chce Bóg? Żebyś był święty. Jeżeli ty chcesz tego samego co Bóg, będziesz święty”.

św. Maksymilian Maria Kolbe

Grudniowe spotkanie w grupach dla klas II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania poprowadzili parafialni animatorzy .

Relacja Aleksandry Zięby:

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w sali widowiskowej Kany, gdzie obejrzeliśmy krótki film o przeżywaniu świąt. Następnie podzieleni na mniejsze grupy rozeszliśmy się do sal, gdzie z animatorem rozmawialiśmy nt. wolnej woli. Każdy z nas ma prawo do wyboru i podejmowania własnych decyzji. Podejmowane przez nas decyzje nie zawsze są dobre, wtedy oddalamy się od Pana Boga, jednak mamy szansę to naprawić poprzez sakrament pokuty. Na koniec wspólnie podsumowaliśmy nasze spotkania grupowe i dostaliśmy prezent – receptę na lekarstwo na choroby naszej duszy. Boski Lekarz – Jezus podpowiada nam, co czynić w drodze do świętości. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą i błogosławieństwem.

ks. M. Gurbisz

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa