W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Terytorialsi mają pomoc we krwi

Żołnierze 3.PBOT wraz ze strażakami i policjantami po raz kolejny licznie odpowiedzieli na apel uzupełnienia zapasów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki akcji zbiórki krwi zorganizowanej w Łańcucie, zebrano blisko 30 litrów krwi. Podczas wspólnej zbiórki krwi służb mundurowych krwiodawcy przekazali także ponad 500 czekolad dla dzieci uciekających do naszego kraju z Ukrainy.

W miniony weekend – 30 kwietnia – w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie krew oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT,  strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz mieszkańcy powiatu łańcuckiego. W akcję zbiórki krwi służb mundurowych włączył się także Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łańcucie oraz Miasto Łańcut. W akcji udział wzięło pod 80 krwiodawców, dzięki czemu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddano blisko 30 litrów krwi.

Podkarpaccy Terytorialsi już kolejny raz współpracują ze strażakami i policją z rejonu powiatu łańcuckiego, tym razem nie jest to akcja kryzysowa, ale misja, jaką jest honorowe krwiodawstwo. Krew jest najcenniejszym darem, jaki może dać człowiek człowiekowi. Mundurowi stawiając się tak licznie kolejny raz wspólnie udowodnili, jak wielką wartością jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi – mówi, ppor. Gabriel Leniar, współorganizator zbiórki krwi mundurowych w Łańcucie.

Wsparcie lokalnej społeczności jest wpisane w misję i zadania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Żołnierze regularnie organizują zbiórki krwi na terenie całego Podkarpacia, jak również z chęcią wspierają i włączają się we wszelkie akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych zasilając wspólnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podkarpaccy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na sygnał uzupełnienia niezbędnych zapasów, by z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Podkarpacia tym bezcennym darem.

W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 600 Honorowych Dawców Krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. Od początku istnienia Brygady, żołnierze dokonali już ponad 4000 donacji oddając ponad 1800 litrów krwi.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa