W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Terytorialsi na 105 kilometrowym maratonie

Za nami VI Ultramaraton Jaga-Kora, górski bieg po najpiękniejszych dzikich ścieżkach wschodniej części Beskidu Niskiego.

Dystans 105 km w biegu pokonał reprezentant 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – st. szer. Szymon Szmist. Podkarpacki terytorials zajął III miejsce podczas niezwykle wytrzymałościowego biegu jakim jest Ultramaratonu Jaga Kora „Orzeł”.

Rozpoczęcie biegu nastąpiło o 1 w nocy na Rynku w Jaśliskach. Już po jednym kilometrze biegacze wbiegli do lasu, po to aby kolejne 80 km biec całkowicie samemu.

Jest to bieg na którym może zdarzyć się wszystko – powiedział st. szer. Szymon Szmist, – Każdy bieg jest motywacją do osiągania jeszcze lepszych wyników, dlatego ważne jest doświadczenie i wytrzymałość. Połączenie tych dwóch składowych, pozwoliło mi na zajęcie zaszczytnego trzeciego miejsca pokonując 105 kilometrów – dodał po skończonym biegu żołnierz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Nazwa biegu nawiązuje do legendarnego szlaku kurierów beskidzkich z czasów II wojny światowej, na której to właśnie trasie rozgrywa się coroczna impreza sportowa. „Beskidzka Trasa Kurierska „Jaga-Kora” – jest to rekonstrukcja historycznego szlaku kurierskiego z czasów II wojny światowej, prowadzącego przez teren Beskidu Niskiego. Trasę tę 45 razy przemierzył legendarny kurier Jan Łożański pseudonim „Orzeł” i „Jan Madejski”. Trasa „Jaga” działała od wiosny 1940 r. do połowy 1942 r., kiedy to nastąpiła jej reorganizacja. Zamieniono ją na trasę sztafetową o kryptonimie „Kora” i pod taką nazwą funkcjonowała do końca wojny. Wiedzie ona przez Rymanów Zdrój, Wołtuszową, Wisłoczek, Jawornik, Polany, Surowicze, Wole Niżną, Jasiel – długość trasy, to 27 km.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa