W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

To już dziś: FKS STAL MIELEC – ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW

Bogusław Wyparło dzisiaj ostatni raz wejdzie do mieleckiej bramki.

– Czy to jeszcze dzisiaj do państwa nie dotarło

Najlepszy bramkarz to jest Bogusław Wyparło – śpiewa Kult z Kazikiem Staszewskim na płycie ,,Plamy na słońcu”.

W sobotę, po 26 latach gry w piłkę, Bodzio W. zakończy karierę.

Bogdan Wyparło jest najmłodszym zawodnikiem w historii ekstraklasy.  W roku 1990, młody bramkarz Stali miał zaledwie 16 lat. Dziś po latach jest na 22 miejscu w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą występów – uzbierał ich 359.  

Bodzio W. jest czwartym zawodnikiem w historii pod względem długości gry w ekstraklasie. Grał w niej nieprzerwanie przez 20 lat i 241 dni, stając się symbolem nie tylko Stali, ale i Łódzkiego ŁKS-u, z którym w 1998 roku wywalczył Mistrza Polski. W reprezentacji zadebiutował w lipcu 1998 roku w spotkaniu z Ukrainą, był jeszcze powoływany do kadry dwa razy. Bronił bramki w : Sokole Tychy, Ceramice Opoczno, RKS-ie Radomsko, Pogoni Leżajsk, Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Z Pogonią Szczecin wywalczył awans do ekstraklasy.

 Dziś w Mielcu Bogdan Wyparło razem z popularnym ,,Leonem”- Robertem Mazurem, także byłym bramkarzem Stali  wychowuje swoich następców w szkółce bramkarskiej.

Wszyscy, którzy bliżej poznali  Bodzia W. zwracają uwagę, że jest on ideałem sportowca pod każdym względem. W Mielcu wśród młodzieży jest on  niekwestionowanym autorytetem. Swoją pokorą i inteligencją sportową  mógłby wielu sportowców celebrytów  wysłać na księżyc.

Tutaj na Solskiego wszystko się zaczęło i tu dziś Bodzio W. zakończy karierę !

 

To nie będzie łatwy mecz, Olimpia Zambrów walczy w strefie spadkowej o utrzymanie w 2 lidze. 

Po  zakończeniu meczu odbędzie się zbiórka kibiców pod Górką Cyranowską, gdzie o 19.39 zobaczymy pokaz piro w wykonaniu grupy Ultras Stal Mielec i skąd wyruszy przemarsz kibiców Stali na Rynek Starego Miasta.

Stadion Miejski przy ul.Solskiego 1 w Mielcu, godz.17.00

Będzie się działo!

 

stal-olimpia_1260x240

 

13263878_964950366955014_8764587122734192317_n

Dzien_Dziecka_2016_V2-800x445

 

Zobacz też...

1 Komentarzy

Hetman Wielki Koronny Mikołaj Mielecki h Gryf-rotmistrz roty husarskiej ,wojewoda podolski,mecenas artystów,,opiekun zakonników 12 września 2017 (wtorek) at 16:40

Powinno byc ” Utytulowany bramkarz Stali Mielec, kilkakrotny reprezentant Polski po raz ostatni stanie w bramce (lub miedzy slupkami).I nie daj Boze ,zeby WSZEDL DO BRAMKI !!! a juz nie daj Boze ,zeby z pilka!!! Ludzie, kto to pisze te artykuły? Prof.Miodka nie znaja ?Pauliny Mikuły nie znaja???

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa