Slider
Image default
Sport

To już dziś: FKS STAL MIELEC – ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW

Bogusław Wyparło dzisiaj ostatni raz wejdzie do mieleckiej bramki.

– Czy to jeszcze dzisiaj do państwa nie dotarło

Najlepszy bramkarz to jest Bogusław Wyparło – śpiewa Kult z Kazikiem Staszewskim na płycie ,,Plamy na słońcu”.

W sobotę, po 26 latach gry w piłkę, Bodzio W. zakończy karierę.

Bogdan Wyparło jest najmłodszym zawodnikiem w historii ekstraklasy.  W roku 1990, młody bramkarz Stali miał zaledwie 16 lat. Dziś po latach jest na 22 miejscu w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą występów – uzbierał ich 359.  

Bodzio W. jest czwartym zawodnikiem w historii pod względem długości gry w ekstraklasie. Grał w niej nieprzerwanie przez 20 lat i 241 dni, stając się symbolem nie tylko Stali, ale i Łódzkiego ŁKS-u, z którym w 1998 roku wywalczył Mistrza Polski. W reprezentacji zadebiutował w lipcu 1998 roku w spotkaniu z Ukrainą, był jeszcze powoływany do kadry dwa razy. Bronił bramki w : Sokole Tychy, Ceramice Opoczno, RKS-ie Radomsko, Pogoni Leżajsk, Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Z Pogonią Szczecin wywalczył awans do ekstraklasy.

 Dziś w Mielcu Bogdan Wyparło razem z popularnym ,,Leonem”- Robertem Mazurem, także byłym bramkarzem Stali  wychowuje swoich następców w szkółce bramkarskiej.

Wszyscy, którzy bliżej poznali  Bodzia W. zwracają uwagę, że jest on ideałem sportowca pod każdym względem. W Mielcu wśród młodzieży jest on  niekwestionowanym autorytetem. Swoją pokorą i inteligencją sportową  mógłby wielu sportowców celebrytów  wysłać na księżyc.

Tutaj na Solskiego wszystko się zaczęło i tu dziś Bodzio W. zakończy karierę !

 

To nie będzie łatwy mecz, Olimpia Zambrów walczy w strefie spadkowej o utrzymanie w 2 lidze. 

Po  zakończeniu meczu odbędzie się zbiórka kibiców pod Górką Cyranowską, gdzie o 19.39 zobaczymy pokaz piro w wykonaniu grupy Ultras Stal Mielec i skąd wyruszy przemarsz kibiców Stali na Rynek Starego Miasta.

Stadion Miejski przy ul.Solskiego 1 w Mielcu, godz.17.00

Będzie się działo!

 

stal-olimpia_1260x240

 

13263878_964950366955014_8764587122734192317_n

Dzien_Dziecka_2016_V2-800x445

 

Slider

Zobacz też...

1 Komentarzy

Hetman Wielki Koronny Mikołaj Mielecki h Gryf-rotmistrz roty husarskiej ,wojewoda podolski,mecenas artystów,,opiekun zakonników wtorek, 12 Wrzesień 2017 at 16:40

Powinno byc ” Utytulowany bramkarz Stali Mielec, kilkakrotny reprezentant Polski po raz ostatni stanie w bramce (lub miedzy slupkami).I nie daj Boze ,zeby WSZEDL DO BRAMKI !!! a juz nie daj Boze ,zeby z pilka!!! Ludzie, kto to pisze te artykuły? Prof.Miodka nie znaja ?Pauliny Mikuły nie znaja???

Odpowiedz

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja