W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Trwa wycinka drzew i krzewów w Parku Leśnym [FOTO, VIDEO]

Firma „Dendrologicznie” zajmuje się realizacją pierwszego zadania w ramach rewitalizacji Parku Leśnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Mielcu.

W ubiegłym roku mieszkańcy zostali poinformowani, że z dziesięciohektarowego parku leśnego zniknie 15 procent drzew, to jest dokładnie 1219 sztuk. Miejski samorząd podjął decyzję, która mocno zbulwersowała mieszkańców.

Latem w parku można było się tam schować przed upałem, mielczanie mówią, że to enklawa zieleni, naturalne płuca ścisłego centrum miasta. Park służy także uczniom z pobliskiej szkoły nr 3 oraz przedszkolakom z mieleckich przedszkoli.

 Według planów pod topór pójdzie ok. 1200 drzew, które są chore i stwarzają niebezpieczeństwo dla przechodniów.

Rewitalizacja parku przy ul. Kazimierza Wielkiego polega na wykonaniu wycinki drzew i krzewów, przygotowaniu gruntu pod nasadzenia, wykonaniu nasadzeń, pracach pielęgnacyjnych w zaadoptowanym drzewostanie, montażu budek dla ptaków oraz przebudowie głównej alei przecinającej park od ulicy Żeromskiego do ulicy Wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa