W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Trzy karetki dla pogotowia ratunkowego w Mielcu [FOTO]

Mieleckie pogotowie zostało dziś doposażone w trzy karetki oraz dwa urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej. Wszystko za sprawą dotacji, jaką Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart przekazała na ten cel samorządowi Powiatu Mieleckiego.

Przekazanie ambulansów odbyło się w poniedziałek, 5 lutego, przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Do oddziałów pogotowia ratunkowego z Podkarpacia trafiło łącznie 13 karetek i 13 urządzeń do kompresji klatki piersiowej.

Z budżetu wojewody w ubiegłym roku na ten cel zostało wyasygnowane 6,5 mln. zł. Pozwoliło to na wymianę co szóstej karetki, które funkcjonowały w ramach systemu państwowego ratownictwa medycznego w naszym województwie – mówiła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki. Środki na karetki zostały przyznane lokalnym samorządom, te zaś przekazały je działającym na swoim terenie stacjom pogotowia ratunkowego. Sprzęty zakupione dzięki oszczędnościom z budżetu wojewody trafiły dziś ostatecznie do ratowników z Mielca, Krosna, Rzeszowa, Przemyśla i Sanoka.

Nowoczesny system ratownictwa medycznego obejmuje zarówno dobrą organizację pracy, kompetencje ludzi, jak i otrzymany dziś nowoczesny sprzęt.  Taki sprzęt jest kosztowny, stąd istotnym elementem jest wsparcie administracji publicznej w tym zakresie – mówił Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, który podziękował wojewodzie w imieniu wszystkich obdarowanych placówek.

Koszt jednego ambulansu wraz z wyposażeniem, w zależności od specyfikacji, wynosi około 500 tys. złotych. – Cieszymy się, że dzięki współpracy z Urzędem Wojewódzkim mieleckie pogotowie otrzymało dziś aż trzy, dobrze wyposażone karetki oraz ratujące życie urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Wierzę, że dzięki przekazanemu sprzętowi ratownicy będą mogli działać  jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej –  komentuje starosta Zbigniew Tymuła.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa