Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

Twierdza Podlasia rozjechała biało-niebieskich. Jagiellonia Białystok – FKS Stal Mielec 4 : 0 [VIDEO]

Brak wykończenia i błędy w obronie nie dały nam zdobyć nawet punktu.

W piątkowym meczu pomiędzy Jagiellonią Białystok a Stalą Mielec pierwsza połowa upływała pod dyktando Jagiellonii. Stal próbowała swoich sił w kontratakach, jednak nie przełożyło się to na wynik bramkowy. Za to Jagiellonia wykorzystała błędy w obronie Stali i strzałem zza pola karnego strzelili bramkę na 1:0.

Następnie po faulu w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny, który zamienił na bramkę na 2:0 zawodnik Jagiellonii Wdowik. Po stracie drugiej bramki Stal zaczęła grać bardziej ofensywie, jednak po pierwszej połowie musiała uznać wyższość Jagiellonii, która prowadzi 2:0.

Druga połowa meczu zaczęła się od odważnych ataków pozycyjnych Stali, jednak brak było wykończenia tych ataków. Natomiast Jagiellonia kontrolowała grę, wykorzystując swoje akcje, strzelając dwie bramki. Pierwsza padła po strzale Imaza, którego strzał odbił się od pleców Matrasa i wpadła do bramki. Druga to po faulu Esselinga a rzut wolny na bramkę zamienił Wdowik.

Stal próbowała strzelić bramkę honorową, jednak po strzałach Getingera piłka nie znalazła miejsca w bramce i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii Białystok 4:0 ze Stalą Mielec. Po dobrym meczu w Warszawie Stal musi przeżyć gorycz wysokiej porażki i walczyć po kolejne punkty u siebie z Górnikiem Zabrze.

Jagiellonia Białystok – FKS Stal Mielec 4 : 0 (2:0)