W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, w dniach 20-26 lutego 2023 r. po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Jest to inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych oraz przyniesienie potrzebującym skutecznej pomocy. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i informacji udzielanych w trakcie dyżurów pełnionych w wyznaczonych punktach w każdym województwie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zapraszają osoby, które doświadczyły przestępstwa, w szczególności przemocy domowej, na spotkanie w dniu 23 lutego 2023 roku w godz. 11:00 do 12:00 w siedzibie budynku KPP w Mielcu (świetlica), gdzie policjanci oraz osoba pierwszego kontaktu z Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, udzielą m.in. informacji na temat:

  • praw przysługujących osobom pokrzywdzonym oraz sposobów ich realizowania (np. gdzie i w jaki sposób, takie osoby mogą złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa);
  • możliwości skorzystania przez osoby pokrzywdzone z bezpłatnej pomocy finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości – zakres pomocy oraz aktualna lista podmiotów ją świadczących znajduje się na stronie: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

W Mielcu przy ul. Reja 1, mieści się Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Osoba pierwszego kontaktu pełni dyżury w lokalnym punkcie we wtorki (w godz. 14.00-19.00) oraz czwartki (w godz. 8.00-13.00). Można również skorzystać z konsultacji telefonicznej – nr 530 380 330.

Zachęcamy też do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo, w tym w językach – angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa