W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Uczczono pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej [FOTO, VIDEO]

W pierwszej połowie kwietnia obchodzimy dwa ważne święta: Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej (10 kwietnia) i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (13 kwietnia).

Pamięć o pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje oraz tych, którzy stracili życie w tragedii rządowego samolotu nad Smoleńskiem, tradycyjnie uczczona zostanie przez mieszkańców i władze samorządowe.

Dziś (11 kwietnia) o godzinie 18:00 w Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu odprawiona została Msza Święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy Świętej nastąpiło złożenie kwiatów przy mieleckiej Ścianie Katyńskiej oraz tablicy upamiętniającej 96 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Katyń jest dzisiaj symbolem utrwalonym w pamięci Polaków. Był nie tylko zbrodnią przeciw ludzkości dokonaną przez sowietów, ale także największym kłamstwem propagandowym XX w.

Wśród ofiar zamordowanych przez NKWD na mocy decyzji Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 III 1940 r. było także 93 mielczan, oficerów WP 1 funkcjonariuszy PP, służby więziennej. To ci, którzy byli związani z miastem regionem, którzy tutaj się urodzili, żyli, pracowali, mieszkali….. To był kwiat polskiej inteligencji – nauczyciele, sędziowie, urzędnicy, ale też i księża, ziemianie.

W 83 rocznicę zbrodni katyńskiej oddajemy hołd jej ofiarom.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa