W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Uczennica ZSB finalistką ogólnopolskiego konkursu

Karolina Chrabąszcz z czwartej klasy technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu otrzymała tytuł finalistki VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”.

Uczennica napisała pracę Inspiracje twórczością Włodzimierza Wysockiego w utworach Jacka Kaczmarskiego. Jury złożone z pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakwalifikowało pracę do ścisłego finału. Karolina znalazła się wśród trzydziestu najlepszych znawców twórczości barda Solidarności.

19 grudnia uczennica broniła swoją pracę przed komisją złożoną z pracowników naukowych UJ, uzyskując tytuł finalisty. Sukces reprezentantki mieleckiego technikum jest o tyle większy, że przyszło jej rywalizować z rówieśnikami z liceów o profilu humanistycznym.

Warto też podkreślić, że w finałowych zmaganiach brała udział młodzież z aż czternastu województw. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Województwo Małopolskie, Wydział Polonistyki UJ.

Opiekunem naukowym uczennicy była polonistka ZSB Jadwiga Stala -Dudek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa