W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Uczniowie Elektryka odnieśli sukces w konkursie energetycznym

Maksymilian Duszkiewicz, Kamil Kufel i Robert Rybak z mieleckiego „Elektryka” triumfowali w XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego. 

Finałowa gala konkursu, podczas której nagrodzono laureatów, odbyła się online w piątek, 18 września.

Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej — specjalista ds. energetyki kompleksowej (przewodniczący Komisji), dr hab. Piotr Jeżowski — prof. em. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ekspert w zakresie zarządzania ekologicznego (zastępca przewodniczącego Komisji), dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Ewa Kossak z Ministerstwa Klimatu, dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii ustaliła następujące wyniki:  z uwagi na wyrównany poziom prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać cztery równorzędne nagrody. Laureatami XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego zostali:

• Katarzyna Meller,
• Karolina Chról,
• Maksymilian Duszkiewicz,
• Teodor Sawicki.

Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń ZS Mielec Maksymilian Duszkiewicz. Maksymilian jest uczniem klasy czwartej o profilu elektronicznym, w konkursie startował już po raz drugi, rok temu zajął III miejsce. Jest uczestnikiem III edycji projektu Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, którego organizatorem jest Biuro ds. Promocji Ministerstwa Obrony Narodowej, a także członkiem Związku Strzeleckiego Nr 2093 im. gen. Broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Przygotował pracę poświęconą fotowoltaice pod tytułem „Kryzys klimatyczny – globalny problem, lokalne rozwiązania”. Nagrodę dla Maksa ufundowała firma Viessmann.

To jednak nie koniec wyróżnień. Organizatorzy konkursu postanowili przyznać także tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii. Wyróżnienia zostały przyznane z inicjatywy Nauczycieli Pełnych Pozytywnej Energii:

• dr Agnieszki Raduckiej,
• Agnieszki Żak,
• Marzanny Mazur-Witek,
• Ewy Kozak,
• Ewy Krzysztofik.

Tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii otrzymali:

• Marta Chwastek z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie,
• Julia Kurdyk z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu,
• Oskar Orzechowski z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie,
• Szymon Cichoń i Arkadiusz Lechwar z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie,
• Kamil Kufel i Robert Rybak z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

Upominki dla wyróżnionych ufundowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, Energoprojekt — Katowice SA oraz firma Viessmann Sp. z o.o.

Kamil Kufel jest obecnie uczniem czwartej klasy w zawodzie technik mechatronik. Chętnie włącza się w dodatkową działalność edukacyjną i projektową. Przez ostatnie dwie edycje był szefem grupy projektowej „Elektro-helios” biorącej udział w Ogólnopolskim Konkursie „Postaw na słońce” Fundacji BOŚ. Wraz z kolegami z zespołu został laureatem V edycji konkursu zajmując piąte miejsce i VI edycji konkursu zajmując miejsce pierwsze. Kamil będąc jeszcze uczniem gimnazjum brał udział w konkursach „Młody Innowator” wraz z kolegami przygotował projekty pod nazwą „Inteligentne drzwi” oraz „Bezpieczny rower”. 

Robert Rybak jest uczniem czwartej klasy w zawodzie technik mechatronik. Robert jest wyjątkowym młodym człowiekiem, pełnym pasji i zaangażowanym w różne przedsięwzięcia. Był członkiem zespołu projektowego „Elektro-helios” biorącego udział w Ogólnopolskim Konkursie „Postaw na słońce” Fundacji BOŚ. Wraz z kolegami z zespołu został laureatem V edycji konkursu zajmując piąte miejsce i VI edycji konkursu zajmując miejsce pierwsze. Jego drugą pasją jest muzyka, którą chętnie się dzieli z nami. Muzyki uczy się od 8 lat (gra na akordeonie, pianinie, klarnecie i organach), obecnie uczęszcza do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie. W swojej miejscowości jest również członkiem lokalnej kapeli. W wolnych chwilach składa dla siebie komputer. Interesuje się też mechaniką zabytkowych motocykli. 

Opiekunką uczniów była pani Marzanna Mazur – Witek

Zobacz finałową galę:

Informacja ZS im. J. Groszkowskiego w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa