W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Informacje

Uczniowie ZST pisali listy do Powstańców Warszawskich

W dniu 20.09.2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się ogólnopolska kampania pisania listów do uczestników powstania warszawskiego.

W akcji brali udział uczniowie klasy 2DZ, 3DZp, 3ALp pod opieką nauczycieli: Marii Rejman, Sylwii Gołas i Pawła Wala.

Uczniowie uhonorowali Powstańców, wysyłając im kartki z życzeniami. W listach nie brakło podziękowań za odwagę, poświęcenie i determinację w walce o wolność. Były życzenia zdrowia i gorące zapewnienia, że młodzi ludzie doceniają trud Walczących i Ich bezgraniczne oddanie wielkiej sprawie. Udział w akcji „BohaterON – włącz historię” dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń.

Młodzież wybrała Pana Zdzisława Zaborskiego „Błyskawica”, który był żołnierzem Armii Krajowej VI Rejonu VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawskiego. Należał do drużyny dyspozycyjnej sztabu rejonu w Pruszkowie. Pełnił służbę łącznika w stopniu strzelca.

Takie działania wśród młodzieży mają na celu promować wielkich bohaterów, historię Polski XX wieku, zwłaszcza powstanie warszawskie oraz patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce przez edukację.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Koncert Kasi Miłoś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Granat znaleziony w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa