W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Ulica Kilińskiego zamknięta – trwa remont [FOTO]

W poniedziałek, 6 lipca, wystartowała przebudowa ul. Kilińskiego w Mielcu.  Obecnie wyłączony z ruchu został fragment drogi od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica.

Docelowo remont ma objąć swoim zasięgiem całą ulicę Kilińskiego – aż do skrzyżowania z al. Ducha Świętego. Modernizację w tym czasie przejdzie rondo na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Staszica oraz Alei Jana Pawła, a także chodniki na odcinku pomiędzy Rynkiem a ul. Sękowskiego. Zadanie zrealizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. DYLMEX-INWESTYCJE Sp.k. oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa za kwotę 957 567,89 zł.

Jakie utrudnienia?

Co ważne dla kierowców, póki co, zamknięty będzie tylko odcinek ul. Kilińskiego od Rynku do ronda przy ul. Staszica. Utrudnienia te planowo mają potrwać do 27 lipca.

Wyłączenie odcinka z ruchu generuje zmianę organizacji ruchu i dojazd do ulic: Jana Sobieskiego, Kwiatowej, Szalay Groele – ten możliwy jest obecnie jedynie od strony ulicy Legionów.

Ulica Szalay Groele na czas remontu na tym odcinku jest ulicą dwukierunkową, ulica Kwiatowa pozostaje ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ulicy Legionów, natomiast ulica Jana Sobieskiego została ulicą jednokierunkową.

Wjazd na ulicę Sobieskiego jest możliwy poprzez ulicę Kwiatową.

Zmieniła się także organizacja ruchu na ulicy Stefana Batorego. Dojazd do tej ulicy jest możliwy jedynie od strony ulicy Sandomierskiej. Sama ulica Batorego pozostaje drogą jednokierunkową, ale, uwaga, zmienił się jej kierunek na odcinku od ulicy Sandomierskiej do ulicy Szewskiej.

Odcinek od ul. Szewskiej do ul. Kilińskiego jest odcinkiem ulicy ślepym dwukierunkowym umożliwiającym dojazd do posesji.

Ulica Szeroka również zostaje jednokierunkowa, ale z odwróconym do dotychczasowego kierunkiem ruchu od ulicy Szewskiej do ulicy Sandomierskiej.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU -> MAPKA <-

MKS-y pojadą innymi trasami

W związku z trwającymi pracami, zmianie uległy także trasy MKS. I tak wszystkie linie kursujące na trasie Kilińskiego – Rynek – Mickiewicza: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24 oraz 48  kursują objazdem przez ul. Staszica z pominięciem przystanków Rynek 01 oraz Rynek 02. Autobusy zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych przy ul. Staszica.

Na trasie autobusów z ul. Mickiewicza w stronę ul. Staszica funkcjonuje dodatkowo przystanek Obrońców Pokoju 01.
 
Kolejny etap prac od 27 lipca

Kolejny etap prac w rejonie ul. Kilińskiego rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 14 sierpnia. W związku z wyłączeniem z ruchu Ronda im. Żołnierzy Wyklętych,  objazd dla samochodów ciężarowych będzie przebiegał przez nową przeprawę mostową, natomiast dla samochodów osobowych – przez Rynek.

Dojazd do posesji oraz do ulicy Cichej przez cały czas trwania drugiego etapu prac będzie możliwy, jedynie na czas wykonywania robót bitumicznych będzie on uniemożliwiony maksymalnie na 8 godzin w porze dnia, poza godzinami szczytu.

Odpowiednio wcześniej mieszkańcy będą powiadomieni o zaistniałej sytuacji poprzez ustawienie tablicy przy wjeździe oraz przez lokalne media, a w obrębie skrzyżowania będzie osoba z uprawnieniami do kierowania ruchem.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości