W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Usuwanie skutków po orkanie Ksawery – 3 wyjazdy

Z czwartku na piątek nad Polską przeszedł orkan Ksawery. Spowodował wiele zniszczeń i zabił kilka osób, a kilkanaście osób zostało rannych w tym 11 strażaków. Wiatr osiągał miejscami ponad 100 km/h. Orkan wyrządził wiele szkód również na terenie naszego województwa, a także na terenie powiatu mieleckiego i Gminy Przecław. Nasza jednostka wyjeżdżała 3 razy do usuwania skutków wyrządzonych przez wiatr.

W piątek, po godzinie 00:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie na posesji prywatnej w miejscowości Tuszyma – przysiółek „Dąbie”

.

Na miejsce oficer dyżurny Stanowiska Kierowania dysponuje naszą jednostkę OSP KSRG Tuszyma.

Po przybyciu druhów do remizy i zgłoszeniu się do Stanowiska Kierowania oficer dyżurny poinformował nas o powalonym drzewie oraz podał lokalizację do której mieliśmy się udać. Nasza jednostka wyjechała w obsadzie 3 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170 (509[R]61). Na miejscu strażacy zastali powalone drzewo, które zerwało linie energetyczne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ponieważ pogotowie energetyczne nie dotarło na miejsce z powodu zbyt dużych awarii, które wyrządził wiejący wiatr. Działania strażaków pracujących na miejscu zakończyły się przed godzina 2:00

Rano w piątek przed godziną 9 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Mielcu po raz kolejny alarmuje naszą jednostkę. Po przybyciu do remizy i kontakcie drogą radiową z oficerem dyżurnym zostajemy zadysponowani do powalonego drzewa w miejscowości Tuszyma – przysiółek „Kolonia”.

Na miejsce zostaje również zadysponowany pierwszowyjazdowy zastęp z JRG 1 Mielec – GBARt Renault Range (501[R]22). Na miejsce dotarł jako pierwszy zastęp z JRG 1 Mielec. Działania strażak skupiły się na neutralizacje powalonego drzewa na płot posesji. Przy użyciu pilarek do drzewa powalony konar został pocięty i nie stanowił już zagrożenia. Dowódca zgłosił do Stanowiska Kierowania zakończenie działań i jednostki powróciły do koszar. Działania potrwały do godziny 10:02

Po południu o godzinie 15:48 po raz kolejny w ten dzień zostajemy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Po zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu otrzymujemy informację o powalonym słupie telekomunikacyjnym w miejscowości Tuszyma.

Na miejsce oficer dyżurny SK KP PSP w Mielcu zadysponował zastęp z JRG 1 Mielec – GBARt Renault Range (501[R]22) oraz naszą jednostkę, która wyjechała w obsadzie 5 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170 (509[R]61).

Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, po zgłoszeniu do SK KP PSP w Mielcu dojazdu na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z JRG 1 Mielec. Porywisty wiatr wiejący w nocy zerwał drewniany słup z liniami telekomunikacyjnymi i linie wisiały nisko, stanowiąc zagrożenie. Zadaniem strażaków było jedynie zabezpieczenie miejsca, słup został postawiony i zabezpieczony, dalsze działania należą do zarządcy linii telekomunikacyjnej. Działania zakończyły się po godzinie 16.

OSP Tuszyma

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa