Slider
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Usuwanie skutków po orkanie Ksawery – 3 wyjazdy

Z czwartku na piątek nad Polską przeszedł orkan Ksawery. Spowodował wiele zniszczeń i zabił kilka osób, a kilkanaście osób zostało rannych w tym 11 strażaków. Wiatr osiągał miejscami ponad 100 km/h. Orkan wyrządził wiele szkód również na terenie naszego województwa, a także na terenie powiatu mieleckiego i Gminy Przecław. Nasza jednostka wyjeżdżała 3 razy do usuwania skutków wyrządzonych przez wiatr.

W piątek, po godzinie 00:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie na posesji prywatnej w miejscowości Tuszyma – przysiółek „Dąbie”

.

Na miejsce oficer dyżurny Stanowiska Kierowania dysponuje naszą jednostkę OSP KSRG Tuszyma.

Po przybyciu druhów do remizy i zgłoszeniu się do Stanowiska Kierowania oficer dyżurny poinformował nas o powalonym drzewie oraz podał lokalizację do której mieliśmy się udać. Nasza jednostka wyjechała w obsadzie 3 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170 (509[R]61). Na miejscu strażacy zastali powalone drzewo, które zerwało linie energetyczne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ponieważ pogotowie energetyczne nie dotarło na miejsce z powodu zbyt dużych awarii, które wyrządził wiejący wiatr. Działania strażaków pracujących na miejscu zakończyły się przed godzina 2:00

Rano w piątek przed godziną 9 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Mielcu po raz kolejny alarmuje naszą jednostkę. Po przybyciu do remizy i kontakcie drogą radiową z oficerem dyżurnym zostajemy zadysponowani do powalonego drzewa w miejscowości Tuszyma – przysiółek „Kolonia”.

Na miejsce zostaje również zadysponowany pierwszowyjazdowy zastęp z JRG 1 Mielec – GBARt Renault Range (501[R]22). Na miejsce dotarł jako pierwszy zastęp z JRG 1 Mielec. Działania strażak skupiły się na neutralizacje powalonego drzewa na płot posesji. Przy użyciu pilarek do drzewa powalony konar został pocięty i nie stanowił już zagrożenia. Dowódca zgłosił do Stanowiska Kierowania zakończenie działań i jednostki powróciły do koszar. Działania potrwały do godziny 10:02

Po południu o godzinie 15:48 po raz kolejny w ten dzień zostajemy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Po zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu otrzymujemy informację o powalonym słupie telekomunikacyjnym w miejscowości Tuszyma.

Na miejsce oficer dyżurny SK KP PSP w Mielcu zadysponował zastęp z JRG 1 Mielec – GBARt Renault Range (501[R]22) oraz naszą jednostkę, która wyjechała w obsadzie 5 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170 (509[R]61).

Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, po zgłoszeniu do SK KP PSP w Mielcu dojazdu na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z JRG 1 Mielec. Porywisty wiatr wiejący w nocy zerwał drewniany słup z liniami telekomunikacyjnymi i linie wisiały nisko, stanowiąc zagrożenie. Zadaniem strażaków było jedynie zabezpieczenie miejsca, słup został postawiony i zabezpieczony, dalsze działania należą do zarządcy linii telekomunikacyjnej. Działania zakończyły się po godzinie 16.

OSP Tuszyma

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja